Master studijní obor politologie

Všeobecné informace

Popis programu

rozvoj kapacit

Že Magisterské programy Politologie připravuje studenty na akademickou kariéru dřív, ale otevřel absolventy také mnoho příležitostí v sektoru neuniverzitního jednat. Tento stupeň se kvalifikuje zejména pro odpovědné činnosti ve veřejné správě, v zájmových skupin, mezinárodních organizací a nevládních organizací (NGO) v oblasti Public Relations a zahraničních odborných kategorii.

požadavky na přijetí

Předpokladem pro přijetí do magisterského studia politologie je absolvování příslušného Bakalářské, Fachhochschule bakalářským titulem nebo jinou rovnocennou programu na uznané tuzemské či zahraniční post-sekundární vzdělávací instituce.

Poplatky za studium

pokles o magisterském studiu politologie bez školného, ​​pokud není překročena doba trvání čtyř semestrů. Nicméně, malý poplatek (v současné době 18,70 €) do rakouského Studentskou unií je splatná za semestr. Výjimky se vztahují na státní příslušníky třetích zemí, zde se školné ve výši € 745,42 za semestr.

Studijní cíle a obsah

Der MA Politologie je zaměřena na absolventy bakalářského, kteří chtějí zlepšit své akademické schopnosti, stejně jako na odborníky, kteří mají zájem o kvalifikované tréninku. Kromě předávání vysoce specializované materiály a metodickou odbornost, deklarovaným cílem kurzu umožnit studentům nezávisle na vývoji inovativních výzkumných otázek tuto teorii psát jako metodologicky platného písemnou práci a prezentovat ji ústně přesvědčivé. Kromě toho, absolventi studie by měly mít schopnost analyzovat složité politické otázky samostatně a kriticky a soudit a na základě jejich rozsáhlé znalosti praktické činnosti nebo pojmenování řešení a odůvodněné.

Proč Salzburg?

Existují dobré důvody, proč studovat MA Politologie v Salcburku:

  • Vysoká úroveň a mezinárodní zaměření výuky a výzkumu
  • Flexibilní, individuální design studie
  • Malé seminární skupiny
  • intenzivní péče
  • Spolupráce s Salzburg Centrem pro studium Evropské unie (SCEUS)
  • Výměna s převážně zahraničními studenty EUS-Masters
  • skvělé místo ke studiu

Přes různé (mezinárodní) Projekty financované zaměstnanců vznikají za vynikající, zájem studentů také často příležitostí pomocí výzkumu asistentské k účasti na těchto projektech a sbírat první vědeckou a administrativní zkušenosti ve skutečném vědeckém výzkumu (skooperation).

Přehled kurzů

Že Magisterský studijní program Politologie umožňuje individuální, orientované na své vlastní zájmy designové studie. Kromě dvou hlavních předmětů, které jsou volně vybraných ze čtyř volitelných modulů, studenti mohou vybrat mezi výzkumem a volitelného modulu hands-on. Mezi další prvky studie přes náročných tréninkových metod (s kurzy designu výzkumu a počítačově podporované statistik) a prohloubení povinné moduly s tématem specifické semináře. Kromě toho si studenti mohou zvýšit svůj profil prostřednictvím volitelných předmětů. Doporučují se tyto dodatky: Gender Studies, geografie a regionální rozvoj, komunikační studia, právo, ekonomie, historie, atd

Mezinárodní zaměření

Katedra politologie je mezinárodní ve výuce a výzkumu. Některé kurzy programu bude nabízen v angličtině. Také držel v německých kurzech často anglické literatuře je nepřečte. Také dovoleno psát své diplomové práce v anglických studentů.

Uvědomte si, že mezinárodní zkušenosti pro budoucí kariérní vyhlídky svých absolventů je důležité, v zahraničí z katedry politologie jsou silně podporovat a propagovat nejlepší. Studenti jsou schopni využívat zejména možnost programu Erasmus. Hier unterhält die Abteilung enge Beziehungen zu europäischen Spitzenuniversitäten, darunter dem Institut d‘Études Politiques Paris, der University of Warwick, der Universität Pompeu Fabra Barcelona, der Universität Pavia, der Boğaziçi Universität in Istanbul und vielen mehr. Kromě toho existují i ​​jiné možnosti, jako je účast ve společném studijním programu.

Dalším plusem je, že většina učitelského sboru získal mezinárodní zkušenosti v akademickém prostředí. Profesoři a lektoři jsou propojeny s kolegy z celého světa. Oni prezentovat svou práci pravidelně na výzkumných konferencích, publikují v recenzovaných časopisech a jsou místní a (mezi) národní poradce politických institucí a vlád.

Poslední aktualizace Bře 2020

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Informace o škole

The University is one of the largest employers in the country and, as such, is a major stimulus for the economy of Salzburg.

The University is one of the largest employers in the country and, as such, is a major stimulus for the economy of Salzburg. Méně