MASTERSTUDIES.CZ

Magisterské studium Potravinářství a nápojářství Francie - Zde naleznete magisterské studium

Mistři odkazuje na dokončení v magisterském studijním programu, který připravuje studenty prohloubit své znalosti v určité záležitosti nebo rozvíjet svou kariéru. Většina mistrů jsou poskytovány ze strany státních nebo veřejných vysokých škol.

Francie nabízí vynikající vysokoškolský systém nejen svým občanům, ale i cizincům. Země 's dynamickým kultura přitahuje zahraniční studenty a zájemce o prosazování mezinárodních kurzů. Francie má tradici vědeckých a technologických inovací. To zajišťuje, že učenci plně využít jejich kreativitu.

Magisterské studium Potravinářství a nápojářství Francie. Veškeré informace o magisterském studiu Potravinářství a nápojářství v Francie. Kontaktujte školu zde!

5 Výsledky v Potravinářství a nápojářství, Francie Filter

Magistr víno a e-turismus

Formasup Campus
Kampus Kombinované 2 roky Září 2020 Francie Bordeaux

Vůdce Operační Manager Enterprise zajišťuje celkový rozvoj společnosti a jejích činností, výrobků a služeb. To definuje strategické směry.

Mezinárodní mistr v potravinářském a kuchař designu

École de Condé
Kampus Denní studium 1 rok Září 2020 Francie Lyon

Mezinárodní Master in jídlo a vaření design, plně v angličtině, nabízí vysokou úroveň odborné přípravy v oblasti gastronomie a vaříme design.

Magistr Fyziologický

University Bourgogne Franche-Comté (UBFC)
Kampus Denní studium 2 roky Kontaktuj školu Francie Dijon

P²food je dvouletý magisterský studijní program zaměřený na fyziologické a psychologické determinanty výběru potravin, který nabízí Univerzita Burgundska - Franche-Comté a AgroSup Dijon. Jídlo hraje mnohem větší roli v životech spotřebitelů než jejich prosté krmení. Každý den lidé dělají několik potravin. Jejich strava má značný vliv na jejich nutriční stav a zdraví, ale také na životní prostředí. Je třeba lépe porozumět důvodům, proč spotřebitelé mají na výběr potraviny, aby bylo možné zavést účinné programy a vyvinout nové produkty, zlepšit stravovací návyky v souladu s doporučeními a zvýšit udržitelnost potravin. Ačkoli zdánlivě jednoduché, volby potravin jsou komplexní chování, která závisí na mnoha faktorech a jejich vzájemném působení. V tomto magisterském studiu je kladen důraz na fyziologické a psychologické faktory volby potravin.

MSc v mezinárodních potravinách

ESCP Europe Business School
Kampus Denní studium 15 měsíce Září 2020 Itálie Turín Francie Paříž + 2 více

Program je otevřen každému, kdo se zajímá o F

Magistr ve vinařské turistice (WINTOUR)

University of Bordeaux
Kampus Denní studium 2 roky Září 2020 Francie Bordeaux

Tento mezinárodní magisterský program nabízí skutečně integrovaný studijní program, který využívá znalostí cestovního ruchu a enologie tří univerzit a regionů Evropy.