Magistr v komunikačních studiích: Žurnalistika a média v Evropě

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

POPIS PROGRAMU

Magistr v komunikačních studiích: Žurnalistika a média v Evropě zaujímá kritický a interdisciplinární pohled na roli žurnalistiky a médií v evropských společnostech. Magistr se zabývá žurnalistikou a médii z ekonomického, politicky ideologického a politického hlediska. Zaměřuje se na dopad nedávného hospodářského, politického a technologického vývoje v žurnalistiky a médiích. Magistr se zaměřuje na média a žurnalistiku v evropském kontextu a porovnává s žurnalistikou v celé Evropě a žurnalistikou v kontextu evropské integrace. Optimálně využívá Brusel s řadou evropských a mezinárodních institucí a mnoha odborníky v oblasti médií, žurnalistiky a komunikace, kteří pracují v těchto institucích a v jejich okolí.

Přejděte na webovou stránku programu


PROGRAMOVÝ CURRICULUM


Program se skládá ze dvou semestrů. Obsahuje jeden soubor povinných předmětů a jeden soubor volitelných předmětů. Místo výběru z volitelných předmětů se studenti mohou rozhodnout pro absolvování stáže.

Povinné předměty:

 • Pokročilé teoretické rozpravy: žurnalistika, politika a ideologie
 • Politická ekonomie žurnalistiky v EU
 • Aktuální případové studie žurnalistiky
 • Pokročilé metody pro výzkum žurnalistiky
 • Brusel Hovoří: Evropa, média a společnost
 • Diplomová práce v komunikačních studiích

Volitelné předměty:

 • Stáž v komunikačních studiích: žurnalistika a média v Evropě
 • Výzvy a mutace žurnalistiky
 • Stáž v komunikačních studiích: žurnalistika a média v Evropě
 • Advokační politika a média v EU
 • Žurnalistická praxe v Evropě

Další podrobnosti o kurikule programu naleznete

POŽADAVKY NA PŘIJETÍ

Přímý přístup je poskytován studentům s belgickým bakalářským studiem v oblasti komunikačních studií.

Veškeré soubory ostatních uchazečů bude hodnotit přijímací rada na individuálním základě. Žadatelé s bakalářským diplomem v oboru jiném než v rámci komunikačních studií mohou být i nadále přijímáni, pokud absolvují několik dalších kurzů ve formě krátkého přípravného programu (sestávajícího z maximálně 24 kreditů ECTS). Tento přípravný program lze sledovat při spuštění Master.

Upozornění: Je vyžadován akademický titul BA nebo MA.

Aby mohli být žáci přijati, musí mít znalosti angličtiny.

JAK SE APLIKOVAT (začít v září 2019)

Abyste mohli podat přihlášku, musíte vyplnit elektronickou přihlášku a nahrát požadované dokumenty před uplynutím lhůty pro podání žádosti (1. září pro státní příslušníky EHP *, 1. dubna pro občany zemí mimo EHP).

Požádat o MSc. Komunikační studie

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Ranked as one of Europe's top universities, Vrije Universiteit Brussel (VUB) combines award-winning research and a range of study programmes with a supportive open-door policy in Brussels, one of the ... Čtěte více

Ranked as one of Europe's top universities, Vrije Universiteit Brussel (VUB) combines award-winning research and a range of study programmes with a supportive open-door policy in Brussels, one of the most interesting cities in Europe. Almost 200 years of experience and history await you at its green, urban campuses. A young university with a well-established tradition The single word ‘vrije’ in ‘Vrije Universiteit Brussel’ means ‘free’ and really tells you everything you need to know about the ambition of our university: the promotion of research and thought without dogmas and prejudices. Because studying at VUB, in an open atmosphere of tolerance and diversity, means growing into an independent and critically- thinking individual who can cope with our fast-changing world. Méně