Magistr v náboženství, společnosti a globálních problémech (M.Phil)

Všeobecné informace

Popis programu

Program je založen na kurzy v oblasti společenských věd a náboženských studií. Nezbytnou součástí programu je poskytnout vhled do různých způsobů, jimiž se náboženství ve tvaru různých místních a regionálních sociálních podmínek. Jeho cílem je poskytnout hlubší pochopení vztahu mezi náboženstvím a společnosti z globálního hlediska a zahrnuje kurzy:

  • etika
  • sociologie náboženství
  • interkulturní komunikace
  • lidských práv, konflikt a usmíření


Pracovní příležitosti

Program poskytuje vzdělání pro pozice v oblasti výzkumu a vzdělávání. Dále má nárok na pracovní místa v institucích a organizacích, kde je vyžadována znalost náboženství v mezinárodním a globálního hlediska. To platí i pro vedoucí pozice v rámci veřejného a soukromého sektoru.

Vstupné requrements


  • BA nebo ekvivalentní titul v teologii, společenské vědy, religionistiky a příbuzných oborech.
<li>Studie p&#345;edpokl&aacute;d&aacute;, vhled do jednoho nebo v&iacute;ce sv&#283;tov&yacute;ch n&aacute;bo&#382;enstv&iacute; a z&aacute;kladn&iacute; kompetence v r&aacute;mci religionistiky.</li> 
<li>Studijn&iacute; pr&#367;m&#283;r odpov&iacute;d&aacute; na norsk&eacute; &uacute;rove&#328; C.</li>

Kvalifikace

Master of Philosophy náboženství, společnosti a globálních problémech

Chci více informací


Program Magisterský je zaměřen na poskytování vzdělání pro pozice v rámci výzkumu a vzdělávání, stejně jako v rámci Norska a mezinárodních institucí a organizací, kde je vyžadována znalost náboženství v mezinárodním a globálního hlediska. To platí i pro vedoucí pozice v rámci veřejného a soukromého sektoru. Stupeň magisterské kvalifikuje pro další studium na doktorské úrovni.

Magistr Program náboženství, společnosti a globálních problémů, se skládá z 120 ECTS, včetně práce v hodnotě 60 ECTS. Studijní program je postaven na různých kurzech a samostatnou práci na diplomové práce. Každý kurz se skládá z 10 ECTS. Pro každý kurz, Výstupy studia a kompetence jsou formulovány s důrazem studentské nahlédnutí do centrálního vědeckých problémů. Cíle kompetence jsou formulovány nezávisle pro každý subjekt. Výstupy z učení jsou formulovány na třech úrovních; Schopnost základní, schopnosti a dobrou schopností. Práce na splnění těchto studijních výsledků přispějí k dosažení cílů pro odbornou způsobilost, a je základem pro hodnocení. (Viz Organisering, arbeidsformer og vurdering pod, og emnebeskrivelsene samt vedlegget med Nivåspesifikke vurderingskriterier på na 500/600-Niva). Cílem této studie budou naplňovány prostřednictvím kurzů na úrovni magisterského, 60 ECTS, včetně povinný předmět vědeckými metodami (10 ECTS). Studenti budou psát diplomovou práci v hodnotě 60 ECTS.

Studijní program je založen na kurzy v oblasti společenských věd a religionistiky. Nezbytnou součástí programu je poskytnout vhled do různých způsobů, jimiž se náboženství ve tvaru různých místních a regionálních sociálních podmínek. Tyto studijní obory je třeba posuzovat ve světle těchto prostor. Program je zaměřen na rozvoj znalosti získané na bakalářské úrovni, s cílem poskytnout hlubší pochopení vztahu mezi náboženstvím a společnosti z globálního hlediska. Jedná se o kurzy v rámci etiky, sociologie náboženství, komunikaci a diakonie. Program poskytuje příležitosti specializovat podle studentů vlastní zájmy. Ve stejné době, to má společný základ v oblasti společenských věd a religionistiky. Studie bude v dialogu s výzkumem v rámci teologie a religionistiky, a je vědecky legitimizuje těchto disciplín. Tento dialog bude také přispívat k porozumění různých teorií a metod používaných v těchto disciplínách.

Hlavní perspektivy programu se zaměřují na různé aspekty globálních a sociálních znaků a souvislostí náboženství. Profil programu magisterského lze shrnout následujícím způsobem: - Program je založen na náboženských studií / křesťanské teologie. To považuje činnost náboženských organizací a institucí, a to jak jako zdroje konfliktů a jako potenciální prostředky pro prosazování míru. Program používá nástroje z náboženských konceptů měření konfliktů, usmíření a míru práci.

  • Studie je také založena na společenských věd. Stupeň Diplomová je postavena na společném základě povinných kurzů a volitelných jako základy pro oba studium v ​​sociologii náboženství a globálně orientované studie.

Program je mezináboženský v jeho orientaci. V požadavcích pro přijetí studie předpokládá, pohledy do jednoho nebo více světových náboženství a základní kompetence v rámci religionistiky. Studie dává nahlédnout do různých náboženských pozic andinto interkulturní komunikace.

Každý student se může profil ji nebo jeho studijního programu výběrem volitelných předmětů a tématu disertační práce. Program umožňuje relevantní volitelné na stejné úrovni z jiných univerzitách v Norsku nebo v zahraničí.

Poslední aktualizace Bře 2020

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Informace o škole

MF Norwegian School of Theology (1908) is an accredited Specialized University in the field of Theology, Religious Studies and Social Studies.

MF Norwegian School of Theology (1908) is an accredited Specialized University in the field of Theology, Religious Studies and Social Studies. Méně