Magisterský titul v dějinách a sociokulturní analýze

Všeobecné informace

Popis programu

Pracovní příležitosti

Stupeň je plánován tak, aby splňoval specifickou poptávku po výzkumu a smlouvách s administrativami, společnostmi, entitami a sociálními hnutími, které pravidelně vyžadovaly práci v tomto směru. Hlavní část této poptávky vychází z národních plánů výzkumu prováděných ministry školství, vědy a techniky; samosprávných správ, a to buď přímo z předsednictví, nebo prostřednictvím příslušných ministerstev (vzdělávání a kultura, případně bydlení a sociální péče), organizmů a výzkumných agentur autonomní povahy (FICYT, generální ředitelství univerzit vlády Knížectví Asturias), profesní asociace (například sdružení tisku), sociální, politické nebo odborové hnutí (CCOO, PCE, Juan Muñiz Zapico Foundation), společnosti (HUNOSA), Muzea Asturie nebo místní správy protože městské rady jsou obvykle financujícími dostatek kontraktů a projektů spojených s místní historií nebo efemeridy různých typů).


osnovy

Předměty

PRVNÍ SEMESTR

MODUL 1: Povinné předměty (30 kreditů ECTS)

 • Metodologie a historiografie sociokulturní analýzy (6 ECTS)
 • Úvod do sociologie (6 ECTS)
 • Úvod do antropologie a etnohistorie (6 ECTS)
 • Sociokulturní dějiny ve Francii a Velké Británii (6 ECTS)
 • Seminář o zdrojích sociokulturní historie (6 ECTS)


DRUHÝ SEMESTR

MODUL 2: Volitelné předměty (15 kreditů ECTS mezi navrhovanými)

 • Výživa lidí a sociální změny (3 ECTS)
 • Kulturní konstrukce kolektivní paměti (3 ECTS)
 • Osvícené elity a ekonomické společnosti přátel země (3 ECTS)
 • Sedmnácté a osmnácté století. Eliti, sociální sítě a společenský vztah ve Španělsku a Evropě (3 ECTS)
 • Narození a historický vývoj sociálního státu v Evropě a Španělsku (3 ECTS)
 • Sociální hnutí a odborové kultury ve Španělsku od roku 1939 (3 ECTS)
 • Sociokulturní elity a vzdělávání španělských vysokoškolských studentů (3 ECTS)
 • Dějiny čtení, písemná produkce a současná žurnalistika (3 ECTS)
 • Seminář o sociokulturním výzkumu (3 ECTS)

MODUL 3: Závěrečný magisterský projekt (15 ECTS)


požadavky na přístup

Každá osoba, která má oficiální španělský vysokoškolský diplom nebo titul vydaný vysokoškolskou institucí EHEA, která uděluje zemi, která uděluje diplom, přístup k oficiálním magisterským titulům. Studenti se zahraniční kvalifikací (mimo EESS) mohou také absolvovat tento magisterský titul, který je homologován nebo neschválen, za předpokladu, že úroveň odborné přípravy odpovídá titulům titulů a že pověřuje vydávající zemi přístup k oficiálním magisterským titulům.

Tento magisterský kurz je zaměřen na studenty se zájmem o historii, civilizaci a sociokulturní rozvoj a zejména o své španělské nebo iberoamerické projevy a kteří projevují zájem o zlepšení z politického nebo institucionálního působení historického dědictví - sociálními, místními a regionálními komunitami nebo menšinami nebo profesními skupinami, odborovými svazy nebo se specifickými konotacemi pohlaví, věku nebo společenské třídy.

Nejvíce označené přístupové profily jsou následující:

Absolventi oboru společenských a humanitních věd, zejména v oboru dějin, sociologie, humanitních oborů, filologie nebo žurnalistiky. Tam bude také prostor pro absolventy v oblasti přesných, experimentálních nebo fyzikálně-přírodních věd, kteří chtějí začít v sociokulturních studií vědy.


Modality: On-site

Hodiny: pondělí až pátek, od 16:00 do 20:00.

Místo výuky: Filozofická fakulta a Oviedo

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

The University of Oviedo is a public institution of higher education and research in the Principality of Asturias. With over 400 years of history, it offers a full range of undergraduate degrees adapt ... Čtěte více

The University of Oviedo is a public institution of higher education and research in the Principality of Asturias. With over 400 years of history, it offers a full range of undergraduate degrees adapted to the European Higher Education Area (EHEA) in all branches of knowledge and postgraduate degree programmes in collaboration with national and international universities and more than 250 companies. Méně