Magisterský studijní program Fyzika

Všeobecné informace

Popis programu

Studium na magisterské studium fyziky je založeno na dvouleté docházce, včetně doby potřebné k přípravě závěrečné zkoušky. Pro dosažení tohoto magisterského stupně je nutné získat 120 kreditů (univerzitní kredity) s absolvováním 10 zkoušek v konkrétních a podobných předmětech, které charakterizují studijní program. Kvalifikace umožňuje přístup k doktorským kurzům ve fyzice nebo jiných vědeckotechnických oblastech nebo na magisterských stupních druhé úrovně.

V průběhu studia je také posilována a zdokonalována základní fyzikální příprava, dosažená v tříletém stupni, která také poskytuje prvky hraniční fyziky. Studijní program také odráží výzkumné aktivity prováděné v rámci katedry fyziky jak univerzitních profesorů, tak vědců z úseků výzkumných orgánů národního zájmu, které se prezentují lokálně (INFN, INAF, CNR).

Předmět poskytuje:

 • hluboká znalost základních témat současné fyziky: relativita, analytická mechanika, kvantová mechanika, statistická mechanika, atomová a molekulová fyzika, fyzika pevných látek, jaderná fyzika a elementární částice, astrofyzika a radioastronomie
 • solidní znalost matematických metod pro fyzikální a numerické a výpočetní metody
 • učení nejpokročilejších laboratorních technik a výpočetních technik
 • prohloubení prvků souvisejících předmětů: matematika, chemie, biologie, materiálová věda, elektronika, lékařská fyzika

Absolventi magisterského studia ve fyzice mají koncepční a experimentální přípravu uznávanou a oceňovanou na národní a mezinárodní úrovni ve světě výzkumu, výuky a v mnoha oblastech výrobních činností. Kromě specifické přípravy na fyzických předmětech ve skutečnosti získali v průběhu studia pozoruhodnou schopnost aplikovat teoretické a experimentální metody, které se naučil i v jiných oblastech než ve fyzice.

Požadavky na přijetí do oboru Fyzika

Titul ve fyzice je ZDARMA PŘÍSTUP.

Pro registraci je však nutné provést test požadovaných znalostí. Zápis je možný i v případě, že zkouška není úspěšná.

Zkouška měří následující základní dovednosti a není disciplinární:

 • schopnost logického uvažování a slovní porozumění;
 • dobrá obecná kultura;
 • dobrá znalost základních pojmů matematiky.

Analýza akademických výsledků studentů zapsaných v předchozích letech vede k silné korelaci mezi skóre získaným v přístupovém testu a úspěchem ve studiích. Zkouška je proto také nástrojem sebehodnocení pro toho, kdo dokáže měřit vlastní schopnosti tímto způsobem.

Co lze udělat po promoci

Kurz vytváří silnou vazbu mezi základními vzdělávacími aktivitami a různými laboratorními činnostmi, které umožňují výkon technických rolí v různých pracovních prostředích souvisejících s používáním nebo vývojem fyzicko-matematických modelů a laboratorních činností.

Možné výstupy (některé po ukončení magisterského studia):

 • vědecký výzkum (čistý a aplikovaný) pokračující v doktorském studiu av akademické kariéře
 • high-tech společnosti (elektronika, IT, ...)
 • lékařská fyzika: odborník na lékařskou fyziku (po absolvování školy také přítomný v Cagliari), kvalifikovaný odborník (po stáži a státní zkoušce)
 • Kulturní dědictví
 • operátoři pro šíření vědecké kultury
 • vyučování

Možné výzkumné aktivity během tréninku

Studenti mají možnost se podílet na špičkovém výzkumu experimentální a teoretické fyziky. Studijní program také odráží výzkumné činnosti prováděné na Fyzickém oddělení jak univerzitních profesorů, tak vědců z úseků výzkumných institucí národního zájmu, které jsou prezentovány lokálně: Národní institut jaderné fyziky (INFN), Národní institut astrofyziky ( INAF), Národní rada pro výzkum (CNR).

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Established in 1606, the University of Cagliari is a public university dedicated to offering comprehensive and unique public education, cutting edge research and multi-discipline education programmes ... Čtěte více

Established in 1606, the University of Cagliari is a public university dedicated to offering comprehensive and unique public education, cutting edge research and multi-discipline education programmes for the student community. Méně