Magisterský program v oblasti kvantitativní ekonomiky a financí

Všeobecné informace

Popis programu

Magisterský program v oblasti kvantitativní ekonomiky a financí (MiQE / F) nabízí vysoce kvalitní vzdělání v oblasti ekonomie, ekonometrie a kvantitativních metod se silným zaměřením na finance. Program kombinuje hluboké znalosti z oblasti ekonomie a financí s nejmodernějšími kvantitativními metodami, což je ve Švýcarsku jedinečné. MiQE / F trénuje studenty k analýze a řešení náročných problémů v oblasti hospodářské politiky, financí a podnikání. Malé velikosti tříd zajišťují inspirativní diskuze a úzké kontakty s výzkumně orientovanou fakultou. MiQE / F je vynikajícím základem pro přechod na zodpovědné pozice v soukromém sektoru nebo politických institucích, jakož i pro vysoce selektivní Ph.D. programy po celém světě.
Osnovy
MiQE / F je program na plný úvazek s kurzem 90 kreditů ECTS a je určen pro standardní studium tří semestrů. Základní studium se skládá z povinných kurzů a širokého výběru základních a nezávislých volitelných předmětů.
Povinné předměty se zaměřují na finance, ekonomiku, ekonometrii a kvantitativní metody. Na základě těchto přísných základů si studenti následně zvolí své základní a nezávislé volitelné předměty.
Hlavní volby zahrnují pokročilé kurzy zaměřené na aplikace a řešení problémů. Z široké škály kurzů jste si vybrali své kurzy podle vašich zájmů a sil. S výběrem volitelných předmětů vyvíjíte svůj vlastní studijní profil. MiQE / F nabízí rovněž specializaci v oblasti "Digitalizace a datová analýza".
Spolupráce s LGT
LGT Group - Skupina pro správu bohatství a správy aktiv, která je ve vlastnictví Lichtenštejnského knížecího domu, je partnerem spolupráce MiQE / F. Každý rok uděluje LGT cenu za 5 000 CHF za nejlepší titul MiQE / F a nabízí možnost získávat kredity z praxe dokončením stáže v LGT.
Studium na mezinárodní úrovni
  • MEcon nabízí výhradně svým studentům možnost zúčastnit se atraktivního programu s dvojitým studijním programem ve Stockholmu ve Švédsku.
  • Další možnosti dvojího stupně jsou k dispozici podle smlouvy DM2 s ESADE Barcelona, ​​Španělsko; HEC Paris, Francie a RSM Erasmus University, Rotterdam, Nizozemsko.
  • CEMS Master v mezinárodním managementu (CEMS MIM)
  • Výměna semestrů s cca. 200 partnerských univerzit po celém světě.
Kariérní perspektivy
Absolventi čistých obchodních a ekonomických programů často postrádají podrobný výcvik v kvantitativních metodách. Matematici a statistici často postrádají ekonomické nebo finanční zázemí. Jako absolvent MiQE / F překleneme tento rozdíl s různými dovednostmi. Politické a finanční instituce a firmy v soukromém sektoru jsou stále více konfrontovány se složitými problémy, které vyžadují důvěryhodné uplatňování metod, jakož i hluboké porozumění ekonomickým procesům a finančnímu sektoru. Absolventi MiQE / F jsou dobře připraveni na zodpovědné pozice v oblasti bankovnictví a financí, poradenství a pojištění.
Kvůli silnému metodologickému výcviku jsou absolventi MiQE / F extrémně dobře vybaveni k tomu, aby absolvovali akademickou kariéru.
Vstup do programu MiQE / F:
Podrobnější kritéria pro přijetí naleznete na našich webových stránkách.
www.admissions.unisg.ch
www.miqef.unisg.ch

Termín podání žádosti: 30. dubna

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

With success: the University of St.Gallen has constantly been ranked among the top business schools in Europe. The Master's Programme in Strategy and International Management is ranked 1st worldwide i ... Čtěte více

With success: the University of St.Gallen has constantly been ranked among the top business schools in Europe. The Master's Programme in Strategy and International Management is ranked 1st worldwide in the Financial Times Masters in Management Ranking. The Master in Banking and Finance is ranked 6th in the FT Masters in Finance Ranking. International accreditations by EQUIS, AACSB and AMBA underline our commitment to a holistic curriculum that meets the highest academic standards. We aim to develop students both in professional and personal terms by providing them with an education along humanist lines. Méně