Read the Official Description

Techniky ze široké škály matematických oborů jsou nezbytné pro zvládnutí výzev, které vznikají v mnoha aplikacích: Matematické zobrazování zlepšuje diagnostickou přesnost v přírodních vědách a strojírenství a stalo se nepostradatelným nástrojem pro komplexní operace. Telekomunikační a moderní platební metody navrhují náročné problémy pro šifrování dat. Nedávné změny v ekonomice vyžadují nové přístupy k řízení rizik ve finančním a pojišťovacím průmyslu. Analytické a počítačem podporované techniky umožňují analyzovat a simulovat matematické modely stále se zvyšující složitosti v přírodních vědách, věd o životech, ekonomických vědách a strojírenství.

Magisterský program Matematika nabízí možnost specializovat se v jedné z následujících oblastí:

 • Aplikovaná matematika
 • Diskrétní matematika
 • Finanční a pojistná matematika
 • Statistika a operační výzkum
 • Technomatematika

TU Graz" src="//www.masterstudies.com/element_db/87/8777_math.gif" alt="Photocredit: Lunghammer – TU Graz" />

Přijímání: Chcete-li se účastnit výběrového řízení, musíte se přihlásit online v rámci přijímacího období.

Výjimka: studenti, kteří již absolvovali příslušné bakalářské studium na Technologické univerzitě v Grazu nebo v rámci programu NAWI Graz na univerzitě v Grazu. Vezměte prosím na vědomí vstupní lhůty.

Studijní program trvá čtyři semestry a zahrnuje 120 kreditů ECTS. Magisterský titul je založen na bakalářském programu Matematika nebo ekvivalentním bakalářském programu. Absolventi získají titul "Diplom-Ingenieurin" (samice) nebo "Diplom-Ingenieur" (samec), který je mezinárodně ekvivalentní "Magistr" (MSc) .

NAWI Graz - Využijte odborných znalostí dvou univerzit

"Matematika" je nabízena jako společný program na Technologické univerzitě v Grazu a Karl Franzens-University v rámci projektu spolupráce NAWI Graz. Studenti tak mohou bez jakéhokoli dalšího administrativního úsilí těžit z odborných znalostí a kurzových programů obou univerzit - jedinečné příležitosti v Rakousku!

TU Graz" src="//cdn04.masterstudies.com/element_db/55/55761_Master_in_Mathematics_c_Lunghammer_TU_Graz.png" alt="Photocredit: Lunghammer – TU Graz" />

Kariérní možnosti

Díky své odborné přípravě v oblasti společného myšlení a abstrakce a jejich prohloubení znalostí o matematických technikách mohou být absolventi zaměstnáni pro širokou škálu úkolů v průmyslu, ekonomice a vědě. Možné pracovní oblasti zahrnují:

 • Modelování a simulace v průmyslu a ekonomice,
 • Vývoj, analýza a implementace simulačních nástrojů,
 • Optimalizace procesů v průmyslu a ekonomice,
 • Sběr a analýza statistických údajů,
 • Zabezpečení a kryptografie datových technologií,
 • Návrh, modelování, hodnocení a hodnocení rizik finančních produktů v bankovnictví a pojišťovnictví
Program taught in:
Angličtina

See 11 more programs offered by Graz University of Technology (TU Graz) »

This course is Campus based
Start Date
Říj. 2019
Duration
4 semestry
Denní studium
Deadline
By locations
By date
Start Date
Říj. 2019
End Date
Application deadline

Říj. 2019

Location
Application deadline
End Date