MSc z Architektury a urbanismu

Všeobecné informace

Popis programu

O programu

Ománův první magisterský titul v architektuře a urbanismu.

Magistr v architektuře a urbanismu (MSc AUP) ve společnosti GUtech je první program v celém regionu, který nabízí specializaci Architektura i Urbanismus. Program MSc využívá odborné znalosti získané na Fakultě architektury a urbanismu na RWTH Aachen University a čerpá z know-how fakulty GUtech za mezinárodně akreditovaným programem BSc Urban Planning and Architectural Design.

Program je navržen tak, aby školil čerstvé absolventy a profesionály, aby se vypořádali s výzvami rychle urbanizovaného světa hledáním inovativních přístupů v zastavěném prostředí.

Struktura programu nabízí studentům specializovat se buď na architekturu nebo urbanismus. Obě specializace se stejně zaměřují na společenské, environmentální, ekonomické a kulturní otázky, ale reagují na ně v různých měřítcích.

Specializace architektury se zaměřuje na konstruktivní, kulturní a klimatické vlastnosti budov a jejich okolí.

Specializace územního plánování se zabývá vlastnostmi designu a plánování na úrovni sousedství, města a regionu.

Kariérní a studijní příležitosti

Po dokončení programu MSc AUP budou naši absolventi připraveni věnovat se kariéře v architektuře nebo urbanismu, zatímco jiní mohou hledat nové směry, jako je řízení projektů, urbanismus a další. Kromě průmyslu mohou absolventi MSc AUP pokračovat v poradenské a výzkumné kariéře, ať už prostřednictvím doktorského studia na akademické půdě nebo komerčním výzkumem.

Struktura

Program MSc AUP je strukturován tak, aby byl nabízen na plný nebo částečný úvazek v blokovém režimu, během čtyř semestrů. Program zahrnuje pracovní vytížení odpovídající 120 kreditním bodům v Evropském systému přenosu kreditů (ECTS) nebo 300 kreditních bodů v Ománském kvalifikačním rámci (OQF).

Vstupní požadavky

Studenti, kteří chtějí studovat MSc AUP, musí splňovat tyto požadavky:

  • Akademické požadavky:
    Uznávaný bakalářský titul v oboru architektury, urbanismu nebo ekvivalentních oborů studia. Odpovídající pracovní zkušenosti mohou kompenzovat odvození z úzce souvisejícího studijního oboru.
  • Jazykové požadavky:
    Žadatelé musí předložit odpovídající doklad o znalosti angličtiny (např. Internetový test TOEFL 79, IELTS 6.0 nebo ekvivalentní).

Poplatky

Poplatek za přihlášku

Před zpracováním žádosti je vyžadován nevratný poplatek OMR 100.

Školné

Školné se liší v závislosti na kreditech každého kurzu. Celkový počet kreditních bodů potřebných k dokončení a získání MSc AUP je kredit ECTS (ECTS CP). Příslušný poplatek OMR 115 je vyměřen pro každou ECTS CP.

Štipendijní příležitosti

Nabízíme dvacet (20) stipendií pro úspěšné uchazeče k pokrytí 15 procent školného Magistr v architektuře a urbanismu. Pro tato stipendia neexistuje samostatná aplikace.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

The history of the German University of Technology (GUtech) can be traced back to 2003 when visionary Omanis contemplated the establishment of a high-quality university of technology in Oman. This vis ... Čtěte více

The history of the German University of Technology (GUtech) can be traced back to 2003 when visionary Omanis contemplated the establishment of a high-quality university of technology in Oman. This vision was inspired by His Majesty Sultan Qaboos’ directions for the provision of quality higher education in Oman by private investors. Méně