MSc V Oblasti Plánování A Design

Všeobecné informace

Popis programu

Přehled

V praxi existuje společné napětí mezi těmi, kdo vyvíjejí a interpretují politiku plánování na jedné straně a designéry měst na straně druhé. Tento program tyto skupiny spojuje, aby se zapojily do projektového učení. Než se rozhodnete, zda dokončíte urbanistickou disertační práci nebo disertační práci, budete rozvíjet plánovací výzkum, urbanistickou analýzu a designové dovednosti. Obě tyto možnosti mohou být dokončeny jako pracovní studie s příležitostmi pro letní umístění.

Město plánování a Design Highlights

Tento kurz je jedinečný tím, že byl veden spíše angažovaností v praxi než dodržováním tradičních akademických oblastí. Klíčové dovednosti, které potřebují urbanisté a projektanti, jsou jasně definovány a tvoří základ kurzu.

Globální příležitosti

Existují fantastické příležitosti pro práci s plánováním a urbanistickým řešením jak lokálně, tak globálně. Belfast je město, které se rychle rozvíjí a to odráží větší důvěru v regeneraci a rozvoj měst na národní úrovni. Mnoho nedávných absolventů pracuje v úřadech pro plánování a poradenství v celém Spojeném království a Irsku s dalšími pracovníky v souvisejících oblastech bydlení, přírodního dědictví a obnovitelných zdrojů energie.

Profesní akreditace

Královská instituce autorizovaných geodetů (RICS) akreditovaná jako samostatný program. Královský městský plánovací institut (RTPI) akreditoval jestliže dokončený po akreditovaném vysokoškolském plánovacím stupni.

Mezinárodně uznávaní odborníci

Zaměstnanci odpovědní za poskytování MSc jsou z různých profesních a výzkumných prostředí. Odborné znalosti zaměstnanců zahrnují mezinárodní rozvoj, udržitelný rozvoj, ekonomiku rozvoje a politiku plánování a praxe. Každý člen poskytne v rámci kurzu jinou perspektivu, aby byly plně rozvinuty teoretické i aplikované prvky a výsledkem bude zaokrouhlená vysoká úroveň vzdělání.

Studentské zkušenosti

Významný důraz je kladen na rozvoj dovedností při řešení problémů při živých projektech v tomto programu. Možnost umístění práce pro modul diplomové práce odráží lokální důvěru v oblasti plánování a urbanistiky na kvalitu práce studentů QUB. Stáže mohou být v plánovacích kancelářích, architektonických postupech nebo v souvisejících skupinách, environmentálních nebo komunitních skupinách. Okolí univerzity je velmi příjemné: Severní Irsko a Belfast byly v neděli v roce 2018 zdůrazněny jako nejlepší místa k bydlení ve Spojeném království. Belfast a pobřeží Causeway byly v roce 2018 uvedeny jako nejlepší regiony pro návštěvu na světě společností Lonely Planet. Navíc způsob, jakým se Severní Irsko nachází po Brexitu, z něj činí nejvhodnější místo ve Velké Británii pro rychlou interakci s EU.

„Ve stále více urbanizujícím světě představují města největší společenské, environmentální a ekonomické výzvy a příležitosti pro projektanty i urbanisty, aby vytvořili udržitelnější prostředí a spravedlivé společnosti.“

Neil Galway, programový ředitel pro MSc City Planning a Design

detaily kurzu

MSc je navržen tak, aby vám umožnil rozvíjet dovednosti řízení projektů v reálném světě prostřednictvím dokončení projektů živého designu pro místní orgány a klienty komunitního sektoru. Získáte také dovednosti analýzy měst a dat, které můžete použít k rozvoji strategických strategií a návrhových řešení. Obsah kurzu poskytuje teoretické a praktické pokrytí napříč širokou škálou témat včetně:

 • Zelená infrastruktura
 • Inkluzivní město
 • Městský technologický vývoj
 • Nízký uhlíkový přechod
 • Perspektivy kritického dědictví
 • Města a e-ekonomika
 • Plánování dialektiky měst-venkova
 • Demografické výzvy
 • Budoucnost městského bydlení
 • Zdraví v budoucích městech

Časy výuky

15 hodin výuky týdně, rozloženo do 5 dnů (po-pá)

Kariérní vyhlídky

Úvod

Naši absolventi skončili na vedoucích pozicích v centrální a místní správě a také v plánování poradenských služeb v soukromém sektoru. Někteří z nich pokračovali ve vedení významných environmentálních kampaní, jako je opozice vůči frackingu; spolupracovat s nevládními organizacemi jako jsou Přátelé Země; a spolupracovat s komunitami, aby se jejich sousedství zlepšilo, například se znevýhodněnými skupinami.

Zaměstnání po kurzu

Příklady zaměstnání: Urbanistické a plánovací postupy, výzkumné instituce, společnosti GIS, organizace pro bydlení, nevládní organizace zabývající se ochranou životního prostředí, nevládní organizace v oblasti životního prostředí a Společenství.

Odkazy na zaměstnanost

Mezi postgraduální zaměstnavatele patří městská rada Belfast, ministerstvo pro infrastrukturu a další poradenské společnosti pro plánování ve veřejném a soukromém sektoru.

Učení a výuka

Výuka a výuka jsou rozděleny do následujících oblastí:

IT Návody

Demonstrátor-vedl IT dovednosti tutoriály zajistit studentům rozvíjet GIS a dovednosti vizualizace dat, jako jsou znalosti ve Photoshopu, Illustratoru a Sketch Up.

Projektové sezení

Klíčovou složkou všech skupinových projektů, kdy lektor nabídne zpětnou vazbu o nápadech studentů v malých skupinách při dokončení živých projektů pro profesionální klienty.

Samostatná studie

Jedná se o nezbytnou součást života studentky královny, kdy se provádí důležité soukromé čtení, angažovanost v e-learningových zdrojích, reflexe k dnešnímu datu a zadávání výzkumných a přípravných prací.

Semináře

Klíčovou součástí tohoto programu jsou tematické prezentace vedené studenty, které se zabývají hlavními globálními tématy. Kladení důrazu na výzkum a interpretaci relevantních informací o studentovi umožňuje, aby program zahrnoval a naplňoval své zájmy.

Posouzení

Hodnocení spojená s kurzem jsou popsána níže:

Kombinace skupinových zpráv, individuálních úkolů, prezentací studentů, podání portfolia a cvičení rolí s diplomovou prací na základě nezávislého výzkumného projektu ve třetím semestru.

Vybavení

Oddělení plánování má oddaný ateliérový prostor spolu s několika sdílenými dílnami s 3D tiskárnami, plotry, laserovými řezačkami a tradičním modelovým vybavením. Při vstupu do větší školy přírodního a stavitelského prostředí v roce 2016 mají studenti v oblasti plánování také přístup k laboratořím GIS.

Vstupní požadavky

Absolvovat

 • Normálně 2.2 Honours nebo rovnocenná kvalifikace přijatelná pro univerzitu v příslušném předmětu.
 • Žadatelé s kvalifikací nižší než 2.2 Standard studijního stupně nebo rovnocenná kvalifikace přijatelná pro univerzitu budou posuzováni případ od případu, pokud mohou prokázat odpovídající přijatelnou zkušenost.
 • Politika uznávání předškolního vzdělávání na univerzitě poskytuje návod pro hodnocení zkušenostního učení (RPEL).

Mezinárodní studenti

Informace o mezinárodních kvalifikačních ekvivalentech naleznete v příslušných informacích pro vaši zemi.

Požadavky anglického jazyka

Je vyžadováno prokázání IELTS * skóre 6,5, s ne méně než 5,5 v každé složce, nebo rovnocenná kvalifikace přijatelná pro univerzitu. * V průběhu posledních 2 let.

Mezinárodní studenti, kteří se chtějí přihlásit na Queen's University Belfast (a pro něž angličtina není jejich prvním jazykem), musí být schopni prokázat své znalosti angličtiny, aby mohli plně využívat svého studijního nebo výzkumného procesu. Občané, kteří nejsou státními příslušníky EHP, musí také splnit požadavky na přistěhovalectví Spojeného království pro víza a přistěhovalectví (UKVI) pro anglický jazyk pro vízové účely.

Pokud potřebujete zdokonalit své jazykové znalosti před vstupem do tohoto studijního programu, INTO Queen's University Belfast nabízí řadu kurzů angličtiny. Tyto intenzivní a flexibilní kurzy jsou navrženy tak, aby zlepšily schopnost angličtiny přijímat do tohoto stupně.

 • Akademická angličtina: intenzivní kurz angličtiny a studijních dovedností pro úspěšné vysokoškolské studium na úrovni
 • Pre-sessional angličtina: krátký intenzivní akademický kurz angličtiny pro studenty začínat studijní program u královny je univerzita Belfast a kdo potřebovat zlepšit jejich angličtinu.
Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

The Faculty of Engineering and Physical Sciences spans disciplines that impact lives today and will shape our future. Our international mix of staff and students make up a vibrant community that is ho ... Čtěte více

The Faculty of Engineering and Physical Sciences spans disciplines that impact lives today and will shape our future. Our international mix of staff and students make up a vibrant community that is home to some of the most innovative and globally significant research and teaching. It works where industry and research meet, providing the platform to spin out research into commercial opportunities and engage with industry on cutting-edge research with real-world projects such as the work with Wrightbus to produce the cleanest hybrid bus technology that powers the London Routemaster, or the pioneering work in The Institute of Electronics, Communications and Information Technology, securing our digital future through their Centre for Secure Information Technologies. Méně