MSc Umělá inteligence

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Proč zvolit tento kurz

Tento kurz byl přejmenován a dříve se jmenoval Mobile Media and Communication MSc

Nový MSc v Artifical Intelligence (AI) University of Surrey je jediný kurz svého druhu ve Velké Británii. Pokrývá tři nejdůležitější aspekty AI - vize, řeč a 5G - každý podporovaný přední světovou výzkumnou skupinou v Surrey. Kurz zahrnuje také obchodní, regulační a etické aspekty moderní AI.

AI rychle mění způsob, jakým žijeme, pracujeme a učíme se. Na celém světě však v současné době existuje skutečný nedostatek talentů umělé inteligence, a to jak sloužit tomuto odvětví, tak řídit budoucí výzkum.

Studium na MS Surrey vám umožní vytěžit široké spektrum pracovních příležitostí, které poskytuje AI, připravit vás na práci v průmyslu, podniknout podnikatelskou cestu nebo pokračovat v dalším výzkumu.

Co budete studovat

Jednoroční MSc na plný úvazek vás naučí základním konceptům umělé inteligence, univerzálním nástrojům strojového učení nezbytným pro jakoukoli pracovní pozici umělé inteligence a specifickým praktickým a výzkumným dovednostem ve všech třech klíčových tématech umělé inteligence: vize, řeči a 5G. Zkušenosti s nejmodernějšími nástroji, jako jsou Deep Neural Networks (DNN), Recurrent Neural Networks (RNN) a Deep Reinforcement Learning (Deep RL), získáte pravidelnými praktickými cvičeními a praktickými laboratořemi.

Kurz se skládá z technických modulů dodaných Katedrou elektrotechniky a elektroniky, spolu s možností využití souvisejících modulů v podnikání, právu a etice. Budete také provádět celoroční projekt na téma AI, které vás zajímá. Během celého projektu na vás bude dohlížet akademik specializující se na vybraný obor.

Studujte a pracujte v zahraničí

Během svého studia nebo krátce poté může existovat příležitost získat cenné evropské zkušenosti prostřednictvím práce nebo výzkumu v zahraničí. To je možné udělat v letním období s grantem Erasmus pracujícím na vaší disertační práci nebo jako nedávný absolvent. Pro získání kvalifikace musí být stáž v programu Erasmus minimálně dva měsíce.

Zařízení, vybavení a podpora

Řada modulů, které budete studovat na tomto kurzu, je doplněna softwarovými laboratorními relacemi. Odtud dokončíte svou kurzovou práci. To je důležitá součást vašeho kurzu, která rozšiřuje vaše znalosti při přípravě na písemné zkoušky.

Poskytujeme výpočetní podporu pro jakýkoli specializovaný software požadovaný během kurzu. Studentskou společenskou místnost fakulty pokrývá také otevřená bezdrátová síť univerzity, díky níž je velmi oblíbeným místem pro individuální i skupinovou práci s notebooky a mobilními zařízeními.

Speciální experimentální a výzkumná zařízení (např. Klastry GPU) pro výpočetně náročné projekty nebo pro ty, které vyžadují speciální vybavení, poskytuje Centrum pro zpracování obrazu, řeči a signálu.

Struktura akademického roku

Pokud studujete tento kurz na plný úvazek, budete studovat osm modulů v průběhu celého roku - čtyři v každém semestru. Během prvního semestru budete také žádat o projekt a dohodnout se s akademickým nadřízeným a zahájíte počáteční práce na projektu, než na něm budete pracovat na plný úvazek po skončení semestru 2. Od tohoto okamžiku budete mít přibližně dva a půl měsíce na dokončení práce a napsání disertační práce.

Tento kurz můžete také studovat na částečný úvazek, který trvá dva až pět let. Délka závisí na tom, kolik modulů každý rok studujete. Každý rok můžete studovat mezi dvěma a šesti moduly. Doporučujeme studentům na částečný úvazek pracovat na jejich projektu v posledním ročníku studia, když je všech osm modulů dokončeno nebo téměř dokončeno.

Výzkum

Katedra elektrotechniky a elektroniky Surrey má dvě průkopnická výzkumná střediska podporující tento kurz a studentské projekty. Institut pro komunikační systémy má více než 100 vědců a je domovem mezinárodně uznávaného inovačního centra 5G. Centrum pro zpracování zraku, řeči a signálu má více než 25 let zkušeností v oblasti zpracování signálu pro rozpoznávání obrazu, videa a řeči a přenos dat.

Kariéra a vyhlídky absolventa

Během studia s námi nabízíme všem studentům informace, rady a vedení o kariéře, které je rozšířeno na naše absoloventky o tři roky po ukončení univerzity.

Naši absolventi mají četné příležitosti v oborech zaměřených na umělé inteligence, jako jsou Google, Facebook, Amazon a Samsung, a také v mobilním a herním průmyslu.

Přesněji řečeno, MSc v AI vám vybaví širokou škálu rolí, jako například:

  • Vědec AI v globální technologické společnosti (např. Google, Facebook, Samsung)
  • Analytik AI v oblasti financí / bankovnictví a dalších pracovních míst vyžadujících systematické porozumění AI
  • Podnikatelské role (např. Začínající podniky zaměřené na technologii AI)
  • Odborně podporované doktorské studium na špičce výzkumu AI

Vstupní požadavky

  • Minimálně 2: 2 UK vyznamenání v oboru Komunikační inženýrství, Počítačové inženýrství, Elektrotechnika, Elektrotechnika a počítačové inženýrství, Elektronické inženýrství, Informační a komunikační technologie, Matematika nebo Telekomunikační inženýrství nebo uznávaná ekvivalentní mezinárodní kvalifikace.
  • Pokud tyto požadavky nesplníte, vezmeme v úvahu také relevantní pracovní zkušenosti.
Poslední aktualizace Srp 2020

Informace o škole

The University of Surrey is a global community of ideas and people, dedicated to life-changing education and research. With a beautiful and vibrant campus, we provide exceptional teaching and practica ... Čtěte více

The University of Surrey is a global community of ideas and people, dedicated to life-changing education and research. With a beautiful and vibrant campus, we provide exceptional teaching and practical learning to inspire and empower our students for personal and professional success. Through our staff and students, Surrey achieves great things. Méně