MSc Mezinárodní řízení lidských zdrojů v digitálním věku

Všeobecné informace

Popis programu

Přehled

Trvání programu: Jeden akademický rok (na akademické půdě) Projekt konečného řízení (lze dokončit vzdáleně během práce)

Požadavky na vstup: Bakalářský stupeň vysokoškolského studia v každém předmětu. plynulost v angličtině

Úplné poplatky za program: 19 450 EUR

Umístění kampusu: Grenoble, Francie

Jazyk angličtina

Finanční pomoc a stipendia jsou k dispozici

Naše mise:

Vybavit manažery nástroji a znalostmi pro práci v oblasti lidských zdrojů kdekoli na světě, v jakékoli společnosti. Tito manažeři budou mít schopnosti zvyšovat výkon společnosti prostřednictvím efektivního řízení pracovní síly společnosti a schopnost přizpůsobit svou organizaci budoucnosti, a to jak na lidské, tak na digitální úrovni.

Proč zvolit MSc International Human Resource Management v digitálním věku:

 • Postupujte podle průkopnického programu ve své oblasti, který pokrývá základy IHRM s jedinečným zaměřením na vývoj a výzvy nových způsobů práce spojených s digitální transformací .
 • Přečtěte si, jak navrhnout strategie HR pro optimalizaci výkonnosti firem a jak zvládnout operace MZP v dynamickém mezinárodním prostředí.
 • Rozvíjet na profesionální i osobní úrovni v rámci intenzivního a stimulujícího programu v multikulturním prostředí.
 • Získejte svůj titul z trojnásobně akreditované instituce s celosvětovým uznáním

Hlavní body programu:

 • Inovativní a interaktivní pedagogika, včetně seriózních her
 • Příklady živých obchodů s reálnými společnostmi, učení do praxe
 • HR Study Trip s kombinací tříd a firemních návštěv
 • Aktuální obsah programu, který pokrývá nejnovější trendy v oblasti IHRM

Program

Program zkoumá, jak personální strategie zapadá do celkové podnikové strategie, klíčové rozdíly mezi Mezinárodním řízení lidských zdrojů (IHRM) a domácí HRM a dovednosti potřebné pro nábor, správu a zvyšování talentu. Je určen pro absolventy, kteří chtějí vykonávat manažerskou kariéru na národní i mezinárodní úrovni.

Účastníci rozvíjejí know-how a kompetence s cílem identifikovat a porozumět problémům v oblasti lidských zdrojů, kterým čelí podnikání, a rozvíjet vhodné strategie, které zajistí, že efektivní strategie řízení lidí vytvoří konkurenční výhodu a zdroje hodnoty.

Tento program se také specializuje na analýzu dopadu a výzev digitální transformace na HR dnes.

Obsah programu *

Rok 1 - Rok kampusu

Úvodní sezení

Základní dovednosti HRM

 • Základy řízení lidských zdrojů
 • Osobnostní test
 • Talent Management
 • Kompenzační postupy
 • Vedení, skupiny a týmová dynamika
 • HR jako trenér
 • HR Reporting
 • Metody výzkumu pro manažery

Mezinárodní obchodní prostředí

 • Strategické řízení
 • Mezinárodní právní kontext
 • Zaměstnanec

HR výzvy v digitálním věku

 • Digitální transformace pro personalisty
 • CSR
 • Projektový management
 • Analýza osob
 • Správa znalostí pro rozvoj základních kompetencí
 • Gamifikace
 • HRBP ve společnosti Heart of Transformation
 • Nové organizace
 • Live Business Case

* Obsah programu může být každoročně přizpůsoben potřebám průmyslu. Účast na škole je povinná.

2. ročník - Projekt konečného řízení

Na konci jednoletého ročníku prezenční části programu bude každý student povinen dokončit závěrečný projekt řízení o délce přibližně 15 000 slov pod vedením školitele. Jedná se o aplikovaný nebo teoretický výzkumný projekt, který lze dokončit na dálku a paralelně se zaměstnáním na plný úvazek nebo se schválenou praxí. Pro úspěšné dokončení projektu Final Management jsou studenti povinni řešit konkrétní výzkumnou otázku nebo znalostní mezeru ve svém vybraném oboru studia. Bude to orientováno na podnikání a bude v souladu s cíli programu. Student se může rozhodnout napsat svůj projekt na téma zakládající se na stáži.

Cizí jazyky

Provoz v mezinárodním prostředí vyžaduje plynulost cizího jazyka, a proto modul pro cizí jazyk je volbou programu pro všechny studenty.

Non-francouzština reproduktory mohou studovat francouzštinu (začátečník až pokročilé úrovni). Tato možnost je velmi doporučena pro ty, kteří chtějí stát se profesionály ve Francii. Francouztí mluvčí si mohou zvolit z řady dalších jazyků na začátečnících.

Studijní výlet

Studenti programu se zúčastní dvoudenního studijního pobytu v oblasti lidských zdrojů, aby navštívili různé druhy organizací. Dříve se studenti setkali s P

Live Business Case

Případ Live Business (LBC) poskytuje studentům příležitost aplikovat své učení přímo na skutečnou problematiku lidských zdrojů, kterou nabízí zúčastněná společnost. Studenti budou pracovat v týmech a rozvíjet své LBC v průběhu několika měsíců souběžně s vyučovanou částí programu. Setkávají se s jejich pověřenou firmou a LBC coach pravidelně, aby definovali a přezkoumali cíle svého projektu a očekávané výsledky. Cílem LBC je pro studenty MSC IHRM pomáhat reálným podnikům najít novátorská řešení, která by řešila své problémy v oblasti lidských zdrojů a umožňovala jim zlepšit svůj personální proces pomocí digitálních nástrojů.

Workshopy o osobním a profesním rozvoji

Vedle základních kurzů mohou studenti navštěvovat semináře osobního a profesního rozvoje. Tyto workshopy se zabývají aktuálními tématy zájmu, současnými trendy v řízení a profesním rozvoji. Tyto funkce slouží jako doplněk hlavních modulů.

Inovativní učení pro kariérní postup

Budete vyzváni, abyste rozvíjeli své profesionální dovednosti prostřednictvím řady inovativních vzdělávacích aktivit. Účastí na profesionálních experimentech v reálném životě a na renomovaných „seriózních hrách“ společnosti GEM budete povzbuzováni k rozvoji vašich měkkých dovedností (týmová práce, prezentace, vyjednávání, vedení).

Zaměstnatelnost

Tento MSc program je speciálně navržen pro ty, kteří chtějí pracovat v organizacích zaměstnávajících mezinárodní a diverzifikovanou pracovní sílu, s odpovědností za vývoj lokálních a globálních HR systémů. Absolventi budou kvalifikováni na pozice jak v nadnárodních korporacích, tak v místních společnostech, které zažívají rychlou expanzi na mezinárodních trzích. Absolventi budou rovněž kvalifikováni pro vstup do oblasti poradenství v oblasti personalistiky a organizačního rozvoje. Tento program je vhodný také pro studenty, kteří chtějí být odborníky v oblasti řízení lidí.

Nejlepší zaměstnavatelé našich absolventů MSc IHRM

Aldes Aeraulique, Alstom Management, Roche, Auchan France, BCG, Copers Executive Search, Diesel France, Evropské synchrotronové radiační zařízení, Kelly Services, Mecaplast, IOTA SA, Randstad, Renault Trucks, Essilor, Transatel, Saint-Gobain Interservices, VMware France, Kurt Salmon, Schneider Electric, Amadeus, Rexel, Hays, Spartoo

Svědectví

„Poté, co jsem pracoval 8 let v národní pojišťovně na pozicích souvisejících s personalistikou, rozhodl jsem se prohloubit své odborné znalosti v oblasti personalistiky na nejvyšší obchodní škole v žebříčku Financial Times, jmenovitě Grenoble Ecole de Management . Program MSc IHRM nabídl skvělou kombinaci HR základů a specializované kurzy, které splnily očekávání jak nováčků v oboru, tak zkušených profesionálů.

Malá třída umožnila profesorům uspokojit potřeby každého studenta. Klíčovým důrazem byla třídní rozmanitost, která mi umožnila zjistit, co kulturní kompetence skutečně znamená v praxi, a také mi vybavila dovednosti, které úspěšně pracují v multikulturním týmu. Tato kulturní expozice mi dokonale připravila kariéru v mezinárodním prostředí.

Zejména kurzy, jako je sebepojetí, organizační rozvoj, vedení, řízení změn, organizované outdoorové týmové aktivity a také středisko služeb kariéry, mě všechny podpořily při zajišťování mého současného zaměstnání pro jednu z největších světových poradenských společností Accenture Consulting.

Pracuji nyní jako vedoucí konzultant pro řízení změn a HR transformace, mohu retrospektivně konstatovat, že tento program měl velký vliv na můj profesní rozvoj.

Kromě profesního a osobního růstu pomáhaly intenzivní pracovní skupiny navazovat mezilidské vztahy mezi ostatními studenty, které zůstává silné dodnes. ““

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Grenoble Ecole de Management (GEM) has earned both national and international recognition. More than just a school, GEM represents an open-ended laboratory through which 8,000 students and 500 employe ... Čtěte více

Grenoble Ecole de Management (GEM) has earned both national and international recognition. More than just a school, GEM represents an open-ended laboratory through which 8,000 students and 500 employees learn and work every day to solve complex problems and overcome major challenges for business and society. Méně
Grenoble , Medellín , Grenoble , Tbilisi , Berlín , Moskva , Île-de-France , Singapur + 7 Více Méně