MA v urbanistickém designu

Všeobecné informace

Popis programu

"Urban Design - znalosti a dovednosti potřebné pro navrhování a poskytování lepších městských míst."

MA Urban Design je společně vedena školou a Velšskou školou architektury a další informace o tomto kurzu jsou k dispozici na MA in Urban Design - Velšská škola architektury.

MA Urban Design používá projektovací praxi, teorii, vývoj a kontrolní postupy k informování o procesech navrhování a využívá studiové výuky zaměřené na možnosti místního rozvoje k vývoji kreativních, praktických a udržitelných řešení řady typických problémů urbanistického designu.

Kurz se snaží produkovat studenty, kteří mohou:

 • Přemýšlejte trojrozměrně a kreativně manipulovat s prostorem na střední úrovni mezi architekturou a plánováním;
 • Analyzujte vlastnosti lokalit a míst a reagujte na komplexní a často protichůdné ambice komunity;
 • Kriticky posoudit vývoj (vytvořený a navržený) a navrhnout zlepšení a vyvinout vylepšené postupy v oblasti politiky a kontroly;
 • Konceptualizovat a čerpat návrhy rozvoje v různých měřítcích od teritoriální k blokové škále;
 • Umět rozpoznat a přidat kvalitu ve všech vývojových situacích;
 • Testovat vývoj z hlediska jejich udržitelnosti, ekonomické životaschopnosti a volebního obvodu;
 • Porozumět tomu, jak přistupovat k implementaci prostřednictvím mezioborové a meziagenturní spolupráce a budování konsensu.

Uznávání kurzu

Tento MA je uznán Královským městským plánovacím institutem jako „specializovaní“ mistři pro ty, kteří absolvovali alespoň tříletý RTPI uznávaný vysokoškolský stupeň územního plánování, což umožňuje splnění vzdělávacích požadavků RTPI na členství. Pro další podrobnosti navštivte web Royal Town Planning Institute.

Je také akreditována Královskou institucí autorizovaných inspektorů (RICS), což umožňuje splnění vzdělávacích požadavků na členství v RICS. Pro další podrobnosti navštivte web Royal Institution of Chartered Surveyors.

Vhodnost

Tento magisterský program je vhodný pro absolventy urbanistického plánování, architektury, krajinářství a inženýrství. Rovněž budou brány v úvahu absolventi jiných oborů. Všichni žadatelé budou povinni prokázat kompetenci v oblasti grafiky a designu prostřednictvím portfolia.

Vstupní kritéria

Akademická kritéria: Žadatelé budou obvykle držiteli minimálně 2: 2 stupně v příslušné oblasti předmětu nebo ekvivalentu, v architektuře, krajinářské architektuře, urbanismu (včetně městského nebo venkovského plánování), urbanismu (vysokoškolák), rozvoji nemovitostí, environmentálním designu , interiérový design, grafický design, divadelní design a stavební inženýrství, jakož i předměty jako geografie, sociologie, politologie a historie, agronomie - zejména ty, které mají městské zaměření. U uchazečů, kteří mají titul 2: 1 a vyšší (nebo rovnocenný), se však budou brát v úvahu i další předměty.

Požadavky na anglický jazyk: Pro studenty, jejichž prvním jazykem není angličtina, je minimální standard v anglickém jazyce buď celkového skóre IELTS 6,5 (žádné dílčí skóre nesmí být nižší než 5,5) nebo jeho ekvivalentu.

K dispozici je předběžná výuka anglického jazyka.

Pokud je vaše nabídka ke studiu na Cardiff University podmíněna IELTS, doporučujeme vám, abyste absolvovali test „IELTS for UKVI“ ve schváleném středisku. To vám poskytne větší flexibilitu ohledně toho, jak splnit podmínky vaší nabídky v anglickém jazyce. Vezměte prosím na vědomí, že „IELTS for UKVI“ je jediným testem mimo území Spojeného království, který může být přijat pro vstup do předsessional anglických jazykových programů.

Osobní prohlášení

Formulář žádosti vyžaduje, abyste na podporu své žádosti napsali osobní prohlášení. Je pro nás velmi důležité, že uvedete důvody, proč chcete studovat urbanistický design, a jaké jsou vaše zkušenosti s urbanistickým designem.

 • Řekněte nám, proč chcete studovat urbanismus.
 • Sdělte nám, zda a jak jste se v předchozích studiích zabývali otázkami urbanistického designu.
 • Povězte nám o jakékoli pracovní zkušenosti, kterou máte.

Pokud nám neřeknete, proč chcete konkrétně studovat urbanismus, je nepravděpodobné, že vaše aplikace bude úspěšná.

Referenční dopisy

Měli byste odeslat jeden referenční dopis.

Školné

 • Studenti ze Spojeného království a EU: 9 950 GBP
 • Studenti ze zemí mimo EU: 22 450 GBP
Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Our world-leading research was ranked 5th amongst UK universities in the most recent Research Excellence Framework for quality and 2nd for impact. We provide an educationally outstanding experience fo ... Čtěte více

Our world-leading research was ranked 5th amongst UK universities in the most recent Research Excellence Framework for quality and 2nd for impact. We provide an educationally outstanding experience for our students. Méně