MA v politice a ekonomice současné východní a jihovýchodní Evropy

Všeobecné informace

2 dostupných umístění

Popis programu

Dvojité mistry

Politologie (Univerzita v Bambergu)

a

MA v politice a ekonomice soudobé východní a jihovýchodní Evropy ( University of Macedonia ) http://mabsos.uom.gr/

118813_StudentsattheEconomistConference.jpg

Dvojitý magisterský titul vám umožňuje:

 • Dosáhnout dvou MA stupňů za dva roky.
 • Získejte teoretické znalosti v politických institucích a procesech v mezinárodním rámci.
 • Budujte značné empirické znalosti o východní a jihovýchodní Evropě využíváním duální složky programu Double degree.
 • Stipendia jsou k dispozici.
 • Jazykem výuky je angličtina na obou místech. Moduly vyučované v němčině v Bambergu jsou otevřeny všem studentům s odpovídajícím znalostí němčiny.

Interdisciplinární a regionální zaměření v Soluni

Cílem University of Macedonia je nabídnout komplexní analýzu politického i hospodářského rozvoje ve vysoce dynamické oblasti východní a jihovýchodní Evropy a současně zdůraznit vzájemnou souvislost mezi těmito dvěma a umisťovat institucionální a sociální kontext na pevně analytický základ.

Toto regionální zaměření je doplněno pravidelnými přednáškami akademiků, diplomatů, politiků, podnikatelů a novinářů se zkušenostmi z dynamiky regionální a evropské integrace ve východní a jihovýchodní Evropě.

Absolventi se stávají odborníky na porozumění politické a ekonomické síle daného regionu a tato znalost je činí atraktivní pro zaměstnavatele působící ve východní a jihovýchodní Evropě.118815_16362042460_0c00f7d209_o.jpg

Výzkum v Bambergu

Na univerzitě v Bambergu se politologie vyučuje jako sociální věda se silným empirickým zaměřením. Univerzita je schopna nabízet kurzy ve všech hlavních podoblastech politologie, včetně řady modulů v angličtině. Naše výuka i výzkum jsou silně řízeny teorií a hlavní výzkumné metody jsou také středem pozornosti.

Studenti mají také možnost zúčastnit se každoročního Národního modelu Organizace spojených národů (NMUN) v New Yorku, USA.

To vše znamená, že absolventi programů jsou vybaveni mimořádnými dovednostmi, které je nejen přitahují k možným zaměstnavatelům, ale také je kvalifikují pro budoucí kariéru v akademickém sektoru.

Požadavky na přijetí

 • Kandidáti, jejichž prvním jazykem není angličtina, musí ověřit jejich znalost anglického jazyka.
 • Žadatelé musí předložit dva písemné odkazy, obvykle od profesorů, kteří osobně znají žadatele.
 • Pro dokončení programu dvojitého magisterského studia není nutná znalost řeckého ani německého jazyka, protože moduly se na obou univerzitách vyučují v angličtině.

118811_40922880093_016d4e1fed_o.jpg

Kariérní vyhlídky

Tento dvojitý magisterský stupeň vybavuje studenty znalostmi a analytickými a přenositelnými dovednostmi potřebnými k výkonu dalšího postgraduálního výzkumu nebo mezinárodně orientované kariéry ve veřejném nebo soukromém sektoru. Mezi typické kariéry patří:

 • Kariéra v podnikání, státní správě, nevládních organizacích a mezinárodních organizacích působících ve východní a jihovýchodní Evropě.
 • Zaměstnanost v mezinárodních organizacích (EU, WTO, OSN atd.).
 • Výzkum v domácích nebo mezinárodních think tancích zaměřených na politiku.
 • Kariéra ve státní správě.
 • Další postgraduální výzkum na Ph.D. úroveň.
 • Žurnalistika.

Posudky absolventů a studentů

118820_annakyriazi.jpg

Anna Kyriazis, Maďarsko / Řecko

"Považuji dva roky tohoto magisterského programu za jeden z nejlepších v mém životě." Na profesionální úrovni poskytoval program vynikající výběr kurzů dotýkajících se různých sociálních vědních oborů - od antropologie po ekonomii a IR - které mě motivovaly od začátku až do samého konce. Studium v angličtině bylo důležitým přínosem nejen proto, že jsem četl nejmodernější mezinárodní literaturu, ale také proto, že jsem mohl snadno převést svoji diplomovou práci na návrh PhD projektu. To mi nakonec dalo příležitost pokračovat v doktorském studiu na mezinárodní univerzitě s stipendiem a vedlo rovnou na postdoktorandské místo, které v současné době zastávám. Ale moje nejdražší vzpomínky pocházejí z osobních vztahů, které jsem navázal se svými spolužáky, z nichž někteří se stali mými přáteli na celý život. Program vědomě podporuje spolupráci a společné učení spíše než zbytečnou soutěž o nejlepší známku; je to nejlepší akademie. “

118821_annamanukyan2.jpg

Anna Manukyan, Arménie

„MA v politice a ekonomii současné východní a jihovýchodní Evropy poskytuje každému studentovi nejlepší kombinaci znalostí a dovedností prostřednictvím dobře navržených kurzů a vyváženého harmonogramu. Akademičtí a administrativní pracovníci jsou velmi přátelští a nápomocní a vedou studenty po celé zkušenosti. Přestože program kombinuje dva korelované a současně velmi odlišné směry, jako jsou politika a ekonomie, umožňuje prozkoumat jeden nebo oba tyto směry pro hloubkovou studii. Jeden se však neomezuje pouze na tyto dvě, složité a zajímavé oblasti: program otevírá nové dveře směrem k širší paletě profesí, protože znalosti, které poskytuje, jsou perfektní základnou pro sebevědomé kroky v profesionálním světě.

Moje zkušenost s programem byla úžasná a skutečně mi poskytla cennou kombinaci profesionálních a osobních zkušeností. Prostřednictvím promyšleně organizovaných tříd a vzdělávacích výletů jsem se rozhodně hodně dozvěděl o politice a ekonomii současné východní a jihovýchodní Evropy, zatímco mnohonárodní prostředí umožnilo mně a mým spolužákům z různých zemí sdílet naše zkušenosti, pozadí a názory a stát se životem přátelé."

Poslední aktualizace Bře 2020

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Informace o škole

The University of Macedonia. Destination: excellence! In its sixth decade of operation, the University of Macedonia, the continuity of the historical Graduate School of Industrial Studies of Thessalon ... Čtěte více

The University of Macedonia. Destination: excellence! In its sixth decade of operation, the University of Macedonia, the continuity of the historical Graduate School of Industrial Studies of Thessaloniki, is a modern state Higher Education institution, renowned for the ambiance of quality, freedom, democracy, meritocracy and individual development it provides to all its members: students, Academic and Research Staff, and university employees. Méně
Soluň , Bamberg + 1 Více Méně