M.Sc. v oboru datových věd pro společnost a podnikání

Všeobecné informace

Popis programu

Dvouletý M.Sc. program „Data Science for Society and Business (DSSB)“ je vysoce výběrový program pro studenty sociálních věd a podniků, jehož cílem je stát se experty v oblasti datových věd. Program může být také zajímavý pro studenty z přírodních věd nebo humanitních věd, jejichž cílem je expandovat do analýzy velkých dat, datově řízených a výpočetních sociálních věd.

Na základě jejich silného kvantitativního pozadí. Během dvou vzrušujících let získávají absolventi špičkové kompetence, nástroje a metody pro diskusi, modelování, předvídání a řešení naléhavých výzev digitálních společností, moderních organizací a konkurenceschopných podniků.

Skutečně multidisciplinární program kombinuje širokou nabídku kurzů z různých oborů sociálních věd a datových věd se 4 volitelnými stopami, které umožňují individuální rozmanitost a další specializaci. Se zaměřením na vysokou zaměstnatelnost jsou absolventi DSSB nejlépe připraveni na rychle rostoucí globální možnosti profesní a akademické kariéry vyplývající z digitalizace.

"Věda o datech je tak vzrušující, protože vytváří nové komunity a osvobozuje nás od disciplinárních hranic."

„Náš program DSSB zve studenty do našeho mezinárodního kampusu, aby se přiblížili dynamickému poli digitálních dat a digitalizace z pohledu společenského, obchodního, strojírenského a přírodovědného.

Leitmotivem programu je náš závazek k špičkovému výzkumu, orientaci na problémy a inovativní projekty.

DSSB je otvírákem dveří pro slibnou kariéru ve všech průmyslových odvětvích i v oblasti PR, žurnalistiky, politických think tanků, vládních, mezinárodních a nevládních organizací. “

Prof. Dr. Hilke Brockmann

5 důvodů, proč byste měli studovat Data Science for Society and Business (DSSB) na Jacobs University

 • Unikátní interdisciplinární modulární program s volitelnými stopami pro individuální rozmanitost a specializaci, který podporuje osobní kariérní cíle.
 • Špičkový náročný akademický program s přístupem k inovativnímu výzkumu, úzké společenství mezi učiteli a studenty, sdílené studijní zkušenosti a inovativní vzdělávací prostředí.
 • Maximální zaměření na zaměstnatelnost a přípravu na požadavky globálních kariérních perspektiv ve všech oblastech profesionálních a akademických oborů založených na datech.
 • Velmi vysoká míra dokončení.
 • Využijte přímý přístup Jacobs University k předním digitálním a technologickým společnostem, poradenským firmám, nevládním organizacím a špičkovým výzkumným ústavům a také k velké globální síti absolventů.

technology, developer, touch

Funkce programu

M.Sc. Studijní program Data Science for Society and Business učí mezinárodní studenty se silným zázemím v oblasti společenských věd (např. Podnikání, ekonomie, demografie, mediální studia, politologie, psychologie, sociologie), jak využívat rychle rostoucí zdroje digitálních dat a nové výpočetní nástroje a metody potenciálního řešení náročných interdisciplinárních problémů v jejich profesní nebo akademické oblasti.

Tento program může být také zajímavý pro studenty se zkušenostmi z humanitních, přírodních nebo technických věd, kteří se chtějí zaměřit na inovativní analýzu sociálních dat a naléhavé sociální a obchodní otázky vyplývající z digitalizace .

Studenti programu DSSB tak těží z široké nabídky kurzů v různých společenských, datových a obchodních vědách a úzké spolupráce s počítačovými, environmentálními a biologickými vědami.

Kromě toho program také podporuje individuální rozmanitost a specializaci. Studenti DSSB si mohou vybírat nabídky kurzů ze 4 volitelných skladeb na základě jejich individuálních zájmů a kariérních plánů .

 1. Společnost Track přidává výpočetní přístupy společenských věd a naléhavé otázky týkající se kybernetické kriminologie nebo konceptů inteligentního města a dopravy.
 2. Business Track zahrnuje principy poradenství, udržitelné ekonomiky, financování dodavatelského řetězce i rušivé modely výroby a logistiky.
 3. Program Zdraví a životní prostředí spojuje sociálně relevantní otázky datové vědy s poznatky a technikami z přírodních věd (zdraví, lékařství, vědy o životním prostředí).
 4. Data Science Track umožňuje studentům se silným matematickým nebo výpočetním zázemím ponořit se hluboko do dolování dat, datové analýzy a strojového učení.

Na konci dvouletého programu budou mít absolventi DSSB odborné znalosti v oblasti digitálního obsahu a dovedností v oblasti datových věd, aby mohli zodpovědně a schopně řešit klíčové problémy v budoucích organizacích a digitálních společnostech .

 • Mohou identifikovat, analyzovat, interpretovat a kriticky přistupovat k sociálním příčinám a důsledkům digitální transformace společností ve všech jejích právních a etických důsledcích a aspektech.
 • Jsou schopni aplikovat špičkové analytické a kvantitativní dovednosti pro správné modelování a interpretaci vědeckých výsledků, vytváření platných předpovědí a odvozování promyšlených závěrů a intervencí pro naléhavé sociální a obchodní problémy.
 • Studenti se naučili spravovat velká data, vyvíjet statistické modely a přesvědčivě je prezentovat vědeckému i nevědeckému publiku pomocí přesvědčivých technik psaní, komunikace a prezentace a vizualizačních nástrojů.
 • Budou schopni dobře programovat alespoň v jednom počítačovém jazyce a budou znát nejmodernější výpočetní a softwarové nástroje.

Možnosti kariéry

Nejlepší kariérní možnosti: M.Sc. Absolventi DSSB si budou moci vybrat z mnoha možností mezinárodní kariéry a čelit obrovské a rostoucí poptávce po jejich odbornosti.

Vysoká zaměstnatelnost: Magisterský program připravuje studenty na okamžitou zaměstnatelnost na náročných odborných a akademických pozicích. Od samého začátku programu Jacobs University podporuje zaměstnatelnost absolventů DSSB organizováním kontaktů s průmyslem, veřejnými institucemi, nevládními organizacemi a výzkumnými ústavy.

Přístup k předním zaměstnavatelům a organizacím: Absolventi DSSB tak těží z velké sítě absolventů Jacobs University Alumni a z blízkého přístupu univerzity k velkým technologickým a poradenským firmám, špičkovým výzkumným ústavům a celosvětovým nevládním organizacím. Absolventi mohou také pokračovat ve své akademické cestě zadáním jednoho z našich Ph.D. programy.

Obrovská paleta kariérních možností: Absolventi programu DSSB mohou pracovat jako datoví vědci, vědci z oblasti výzkumu AI, analytici business inteligence, výpočetní sociální vědci, konzultanti, analytici dat, odborníci na správu dat, specialisté na ochranu dat, finanční analytici, výzkumníci trhu, marketing manažeři, analytici lékařských dat a další. Jako datoví specialisté v oblasti public relations, žurnalistiky, politických think tanků, vlád nebo mezinárodních organizací přispívají svou kompetencí v oblasti sběru, správy, analýzy, interpretace, vizualizace a prezentace digitálních dat.

Nejlepší připraveno na mezinárodní kariéru: All Jacobs University M.Sc. studijní programy připravují studenty na požadavky pokročilých globálních profesních nebo akademických kariérních cest. Jako absolventi naší mezinárodní univerzitní univerzity budou dobře fungovat v mezinárodním a rozmanitém pracovním prostředí jako odpovědní, inteligentní a odolní vědci a vedoucí pracovníci, kteří významně přispívají do společnosti a podnikání.

Žádost a přijetí

Program Data Science pro společnost a podnikání začíná každý rok v prvním září. Použijte kontaktní formulář k vyžádání podrobností o tom, jak se přihlásit. Těšíme se na váš dotaz.

Stipendia a možnosti financování

Všichni žadatelé jsou automaticky považováni za stipendia založená na zásluhách až do výše 12 000 EUR ročně. V závislosti na dostupnosti jsou vysoce nadaným studentům nabízena další stipendia sponzorovaná externími partnery. Každý přijatý kandidát může navíc požádat o individuální nabídku finančního balíčku s atraktivními možnostmi financování.

Život a ubytování kampusu

Zelený a stínovaný areál Jacobs University poskytuje mnohem více než budovy pro výuku a výzkum. Je domovem mezikulturního společenství, které v Evropě nemá obdoby. Centrum aktivit pro studenty, různá sportovní zařízení, hudební studio, studentská kavárna / bar, koncertní sály a náš Interfaith House zajistí, že budete mít vždy něco zajímavého. Kromě toho Jacobs University nabízí ubytování pro postgraduální studenty na akademické půdě nebo mimo ni.

Požadavky na aplikaci

 • Motivační dopis
  Omezte prosím svůj motivační dopis na 1 stránku a postupujte podle pokynů formálního dopisu.
 • CV (Curriculum Vitae)
 • Dva doporučující dopisy
 • Bakalářský přepis záznamů v angličtině nebo němčině
 • Certifikát bakalářského studia v angličtině nebo němčině
 • Doklad o znalosti anglického jazyka
  Test znalosti anglického jazyka s minimálním skóre 90 (TOEFL), 6,5 (IELTS) nebo 110 (Duolingo). Rodilí mluvčí a žadatelé, kteří dokončili vysokoškolské studium v angličtině, mohou být od tohoto požadavku osvobozeni.
  Pamatujte, že většina testů odborné způsobilosti v angličtině platí pouze dva roky. Zkontrolujte, zda ještě nevypršela platnost testu.
Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students fr ... Čtěte více

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students from all over the world. More than 1,500 students from over 120 nations currently live and study on our residential campus. In Germany’s leading university rankings, Jacobs University has consistently achieved top marks. Méně