M.Sc. v datovém inženýrství

Všeobecné informace

Popis programu

Big Data a datové inženýrství

Ukázalo se, že velká data mají obrovský potenciál, ale zároveň představují velké výzvy. Na jedné straně velká data pohánějí další fázi technologických inovací a vědeckých objevů. V souladu s tím byla velká data nazývána „zlatem“ digitální revoluce a informačního věku. Na druhou stranu globální objem dat roste tempem, které se zdá být obtížně kontrolovatelné. V tomto světle bylo poznamenáno, že se „topíme v moři dat“. Tváří v tvář těmto vyhlídkám a rizikům svět vyžaduje novou generaci datových specialistů. Datové inženýrství je rozvíjející se profese, která se zabývá přístupy velkých dat k získávání dat, správě dat a analýze dat. Datové inženýrství, které vám poskytne nejnovější znalosti a špičkové výpočetní nástroje, má vše, co je potřeba k zvládnutí éry velkých dat.

Funkce programu

Program Data Engineering je umístěn na Jacobs University , soukromé a mezinárodní akademické instituci v anglickém jazyce v německých Brémách. Dvouletý program nabízí fascinující a hluboký pohled na základy, metody a technologie velkých dat. Studenti absolvují učební plán šitý na míru, který zahrnuje přednášky, cvičení, laboratorní školení a praktické projekty. Zasazený do živého akademického kontextu je program vyučován renomovanými odborníky. V jedinečném prostředí se studenti také ve vybraných kurzech spojují s odborníky z oboru. Mezi hlavní součásti programu a oblasti specializace patří:

 • Big Data Challenge
 • Analýza dat
 • Velké databáze a cloudové služby
 • Principy statistického modelování
 • Technologie získávání dat
 • Velká správa dat
 • Strojové učení
 • Internet věcí
 • Vizualizace dat a zpracování obrazu
 • Analýza dokumentů
 • Zabezpečení a soukromí na internetu
 • Právní aspekty datového inženýrství a etiky dat

Použijte prosím kontaktní formulář a vyžádejte si více podrobností o učebním plánu Data Engineering.

Možnosti kariéry

Poptávka po datových inženýrech je obrovská - v průmyslu, obchodu a ve veřejném sektoru. Od IT po finance, od automobilového průmyslu po ropu a plyn, od zdravotnictví po maloobchod: společnosti a instituce téměř v každé doméně potřebují odborníky na získávání dat, správu dat a analýzu dat. S M.Sc. stupně v oboru datového inženýrství, budete vynikat v této nejvíce vzrušující a obohacující oblasti s velmi atraktivními platy. Podobně, M.Sc. titul v oboru datového inženýrství vám umožní přejít na Ph.D. a na kariéru ve vědě a výzkumu.

Žádost a přijetí

Program Data Engineering začíná každý rok v prvním září. Použijte kontaktní formulář k vyžádání podrobností o tom, jak se přihlásit. Těšíme se na váš dotaz.

Stipendia a možnosti financování

Všichni žadatelé jsou automaticky považováni za stipendia založená na zásluhách až do výše 12 000 EUR ročně. V závislosti na dostupnosti jsou vysoce nadaným studentům nabízena další stipendia sponzorovaná externími partnery. Každý přijatý kandidát může navíc požádat o individuální nabídku finančního balíčku s atraktivními možnostmi financování.

Život a ubytování kampusu

Zelený a stínovaný areál Jacobs University poskytuje mnohem více než budovy pro výuku a výzkum. Je domovem mezikulturního společenství, které v Evropě nemá obdoby. Centrum aktivit pro studenty, různá sportovní zařízení, hudební studio, studentská kavárna / bar, koncertní sály a náš Interfaith House zajistí, že budete mít vždy něco zajímavého. Kromě toho Jacobs University nabízí ubytování pro postgraduální studenty na akademické půdě nebo mimo ni.

Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students fr ... Čtěte více

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students from all over the world. More than 1,500 students from over 120 nations currently live and study on our residential campus. In Germany’s leading university rankings, Jacobs University has consistently achieved top marks. Méně