Textilní inženýrství v Německu

Německo je primárním místem pro výzkum a vývoj nových technologií v textilní výrobě ve světě. Je také jedním z největších výrobců technického textilu. RWTH Institut pro textilní technologie v Aachenu (ITA) je předchůdcem v této oblasti a byl často oceněn za své inovace v oblasti textilního inženýrství (např. V roce 2015 získala cenu Techtextil Innovation Award).

Mezinárodní, interdisciplinární mistr

Tento kurz vám umožní pracovat v různých průmyslových odvětvích po celém světě, například v letectví, automobilovém průmyslu, filtrování a přímo v textilním inženýrství a stavebnictví. Budete se zabývat vývojem a výrobou textilních strojů, nových operací a výrobních procesů, jakož i výrobou a zpracováním přírodních a syntetických tkanin. Budete také zkoumat vývoj a výzkum nových tkanin, včetně použití kompozitních materiálů. Získáte odborné kompetence v oblasti textilního inženýrství a textilní technologie, jakož i interdisciplinární sociální a osobní dovednosti prostřednictvím integračních a interdisciplinárních metod výuky.

Textilním inženýrem je někdo, kdo:

  • vyvíjí nano-kompozitní materiál pro vysoce výkonné textilie,
  • vynalezl nové plastové materiály vyztužené vlákny pro použití v letectví nebo automobilových závodech, jako je "Formula 1",
  • vyvíjí pokročilou technologii polymerových směsí pro zlepšení výrobků v textiliích a kompozitech,
  • zlepšuje a rozvíjí inovativní metody při výrobě plastových materiálů vyztužených vlákny,
  • navrhuje inteligentní vlákna, která dokáží sledovat životně důležitá znamení, aby podpořila větší nezávislost pacientů s léčbou kardiovaskulárních onemocnění,

udělat rozdíl. Jsi to ty?

Objektivní

Naučíš se jak:

  • konstrukční stroje
  • vyvíjet nové produkty, nové procesy a nové stroje
  • zlepšit stávající textilní výrobky, procesy a stroje
  • simulovat textilní výrobky, procesy a stroje.

Povinné předměty pro tento program se většinou vyučují v angličtině, zatímco některé z volitelných předmětů a výzkumných projektů, které začínají v 2. pololetí, jsou v němčině. To vás připravuje na možnou budoucí kariéru v německém textilním průmyslu nebo v akademické sféře. Musíte tedy získat základní znalosti německého jazyka (A1) do října, kdy budete zapsáni na univerzitě. Můžete přijít do Aachenu a naučit se němčinu od začátku, až se dostanete na úroveň A1 s Master's Prep Course (viz níže pro více informací).

Magisterský předmět Textilní inženýrství

Mezinárodní akademie RWTH nabízí před zahájením semestru přípravnou vysokoškolskou magisterskou školu textilního inženýrství s kurzy němčiny a technické kurzy. Můžete tedy přijít do Aachenu bez znalosti Němce a dostat se na požadovanou úroveň A1 před začátkem magisterského studia. Kurzy budou zahájeny v polovině srpna a budou probíhat až do začátku října. Kurz začíná v srpnu a bude trvat 6 týdnů (od pondělí do pátku, 4 hodiny denně).

Vedle německých kurzů můžete také pokrýt veškeré znalosti v technických oblastech s konkrétními kurzy magisterského studia, které jsou nabízeny v oblasti termodynamiky, mechaniky a konstrukce strojů.

Navíc, během svého volného času, budete zařazeni do společenského programu s výlety a akcemi, abyste se seznámili s městem a univerzitou. Další informace: https://www.academy. RWTH -aachen.de/cs/education-formats/msc-degree-programs/textile-engineering/masters-prep-courses

Aplikační portál

Pro tento program můžete požádat prostřednictvím našeho on-line aplikačního portálu:

www.applyat RWTH .de

Program se vyučuje na:
Angličtina

Zobraz 7 více kurzů z RWTH International Academy / RWTH Aachen University »

Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Duration
4 semestry
Denní studium
Price
19,600 EUR
4,900 EUR za semestr (3 semestry)
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date

A step-by-step guide on how to apply for our M.Sc. programs