Přečtěte si oficiální popis

Textilní inženýrství v Německu

Německo je primárním místem pro výzkum a vývoj nových technologií v textilní výrobě ve světě. Je také jedním z největších výrobců technického textilu. RWTH Institut pro textilní technologie v Aachenu (ITA) je předchůdcem v této oblasti a byl často oceněn za své inovace v oblasti textilního inženýrství (např. V roce 2015 získala cenu Techtextil Innovation Award).

Mezinárodní, interdisciplinární mistr

Tento kurz vám umožní pracovat v různých průmyslových odvětvích po celém světě, například v letectví, automobilovém průmyslu, filtrování a přímo v textilním inženýrství a stavebnictví. Budete se zabývat vývojem a výrobou textilních strojů, nových operací a výrobních procesů, jakož i výrobou a zpracováním přírodních a syntetických tkanin. Budete také zkoumat vývoj a výzkum nových tkanin, včetně použití kompozitních materiálů. Získáte odborné kompetence v oblasti textilního inženýrství a textilní technologie, jakož i interdisciplinární sociální a osobní dovednosti prostřednictvím integračních a interdisciplinárních metod výuky.

Textilním inženýrem je někdo, kdo:

  • vyvíjí nano-kompozitní materiál pro vysoce výkonné textilie,
  • vynalezl nové plastové materiály vyztužené vlákny pro použití v letectví nebo automobilových závodech, jako je "Formula 1",
  • vyvíjí pokročilou technologii polymerových směsí pro zlepšení výrobků v textiliích a kompozitech,
  • zlepšuje a rozvíjí inovativní metody při výrobě plastových materiálů vyztužených vlákny,
  • navrhuje inteligentní vlákna, která dokáží sledovat životně důležitá znamení, aby podpořila větší nezávislost pacientů s léčbou kardiovaskulárních onemocnění,

udělat rozdíl. Jsi to ty?

Objektivní

Naučíš se jak:

  • konstrukční stroje
  • vyvíjet nové produkty, nové procesy a nové stroje
  • zlepšit stávající textilní výrobky, procesy a stroje
  • simulovat textilní výrobky, procesy a stroje.

Povinné předměty pro tento program se většinou vyučují v angličtině, zatímco některé z volitelných předmětů a výzkumných projektů, které začínají v 2. pololetí, jsou v němčině. To vás připravuje na možnou budoucí kariéru v německém textilním průmyslu nebo v akademické sféře. Musíte tedy získat základní znalosti německého jazyka (A1) do října, kdy budete zapsáni na univerzitě. Můžete přijít do Aachenu a naučit se němčinu od začátku, až se dostanete na úroveň A1 s Master's Prep Course (viz níže pro více informací).

Magisterský předmět Textilní inženýrství

Mezinárodní akademie RWTH nabízí před zahájením semestru přípravnou vysokoškolskou magisterskou školu textilního inženýrství s kurzy němčiny a technické kurzy. Můžete tedy přijít do Aachenu bez znalosti Němce a dostat se na požadovanou úroveň A1 před začátkem magisterského studia. Kurzy budou zahájeny v polovině srpna a budou probíhat až do začátku října. Kurz začíná v srpnu a bude trvat 6 týdnů (od pondělí do pátku, 4 hodiny denně).

Vedle německých kurzů můžete také pokrýt veškeré znalosti v technických oblastech s konkrétními kurzy magisterského studia, které jsou nabízeny v oblasti termodynamiky, mechaniky a konstrukce strojů.

Navíc, během svého volného času, budete zařazeni do společenského programu s výlety a akcemi, abyste se seznámili s městem a univerzitou. Další informace: https://www.academy. RWTH -aachen.de/cs/education-formats/msc-degree-programs/textile-engineering/masters-prep-courses

Aplikační portál

Pro tento program můžete požádat prostřednictvím našeho on-line aplikačního portálu:

www.applyat RWTH .de

Program se vyučuje na:
Angličtina

Zobraz 9 více kurzů z RWTH International Academy / RWTH Aachen University »

Poslední aktualizace June 3, 2018
This course is Campus based
Start Date
Říj. 2019
Duration
4 semestry
Denní studium
Price
19,600 EUR
4,900 EUR za semestr (3 semestry)
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Říj. 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Říj. 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date

A step-by-step guide on how to apply for our M.Sc. programs