Dvojitého magisterského studia v globalizaci a světové ekonomice

Všeobecné informace

2 dostupných umístění

Popis programu

Cíle

Počínaje rokem 2008 se fakulty Univerzity Panthéon Sorbonne a Fudan, které patří mezi přední ekonomické oddělení v jednotlivých zemích, zapojily do úsilí o uspořádání inovačního mezinárodního dvojitého magisterského programu v oboru ekonomie se zaměřením na globalizaci a světovou ekonomiku. Tento program si klade za cíl poskytnout špičkové vzdělání v oboru ekonomie na magisterské úrovni. Vyškolejí jak čínské, tak i nečínské ekonomy, kteří se stanou klíčovými odborníky v hospodářských vztazích EuroChinese. Účastníci mají prospěch z rozmanitého kulturního a studijního prostředí, protože tráví 1. ročník v Paříži a 2. ročník v Šanghaji se spolužáky z celého světa.

Hlavní pracovní příležitosti

Absolventi jsou dobře vybaveni k tomu, aby mohli zahájit kariéru ve svém zvoleném oboru nebo jít na další vzdělávání v oboru doktorského studia. Doktorát je zvláště významný pro ty, kteří chtějí mít kariéru nejvyššího stupně jako ekonom v mezinárodní organizaci nebo kariéru v akademických oborech. Tito absolventi aktuálně drží tituly, jako je Ekonom, manažer, konzultant nebo vědecký pracovník. Zaměstnavatelé zahrnují výzkumná střediska, oddělení pro hodnocení rizika země v bankách nebo nadnárodní společnosti, místní rozvojové agentury a mezinárodní organizace.

Výběrový proces

Mezinárodní anglicky mluvčí

1. listopadu - 31. března : CV, motivační dopis, 2 doporučené dopisy, akademické přepisy, bakalářské studium, osvědčení anglického jazyka pro neaktivní řečníky angličtiny, kopie pasu.

Žádost o tento program je požadována v době podání žádosti o 1. ročník PSME (Panthéon Sorbonne Master in Economics).

 • PSME přihláška ke stažení na adrese psme.univ-paris1.fr.
 • Žádosti musí být zaslány elektronicky a v tištěné podobě poštou.
 • Aplikace přijímáme prostřednictvím CEF a Campus France.

Zájemci o studenty Měli byste zkontrolovat psme.univ-paris1.fr pro aktuální postupy a přijaté testovací skóre. Přijetí požadované jak v Pantheon Sorbonne, tak na univerzitě Fudan. Studenti mohou být požádáni, aby předali rozhovor.

Akademickým zázemím

 • Studenti s bakalářským studijním oborem v oboru ekonomie nebo související obory s významnými studijními obory a znalostmi z oblasti ekonomie a matematiky.
 • Profesionálové s minimálně 2 letou praxí, která se snaží zlepšit své počáteční zázemí nebo se zajímají o změnu kariéry.

Hlavní chod

Základní kurzy

 • Obchodní teorie
 • Přímé zahraniční investice
 • Přenos technologií
 • Strategie globalizace a rozvoje
 • Ekonomika přechodu a rozšíření EU

Druhý ročník na Fudanské univerzitě se specializuje na Čínu, na vztahy s ostatními asijskými ekonomikami a na mezinárodní finance.

Hlavní partneři

Univerzita Fudan, Centre d'Economie de la Sorbonne, Campus Francie Firmy, kde absolventi pracují: Banka Číny, Mezinárodní měnový fond, HSBC, Značka: U, Vzdělání: Přístup.

Různé

. promoce a Výroční setkání s absolventy Se koná na podzim. V průběhu celého roku proběhne několik akcí zaměřených na vytváření sítí a absolventů, včetně každoroční Charitativní akce na jaře. Jako student Univerzity Paříž 1 Panthéon Sorbonne a Fudan University máte příležitost navštěvovat četné konference na vysoké úrovni a speciální akce pořádané na univerzitě a dalších institucích v Paříži a Šanghaji.

disertační práce

Studenti vybírají výzkumné téma ve vztahu k jejich odbornému projektu a vybírají poradce mezi profesory programu.

Diplomová práce musí být započítána do konce akademického roku.

dodatečné informace

 • Učitelé : převážně akademici a někteří odborníci.
 • Délka kurzu : 2 roky. 3 semestry v Paříži, 2 semestry v Šanghaji
 • Volitelná praxe : max. 3 měsíce min. Nebo 6 měsíců.
 • Umístění výuky : Maison des Sciences Economiques (Paříž 13.), Fudan University Handan Campus (Šanghaj).
Poslední aktualizace Čvc 2017

Informace o škole

With eight hundred years of excellence to build on, the University Paris 1 Panthéon-Sorbonne, a descendant of the Faculty of Law and Economics of the Sorbonne, is one of the most famous and largest un ... Čtěte více

With eight hundred years of excellence to build on, the University Paris 1 Panthéon-Sorbonne, a descendant of the Faculty of Law and Economics of the Sorbonne, is one of the most famous and largest universities in France. Méně
Paříž , Šanghaj + 1 Více Méně