Belgie

Studium v ​​Belgii

Vysokoškolské vzdělání

Vysokoškolské instituce vysokoškolského nabídku Belgie, magisterských a doktorských titulů. Belgie má dva typy vysokých škol:

Vysokoškolské vzdělání se nabízejí univerzity a zahrnuje vzdělání na zvoleném oboru spolu s vědeckým výzkumem.
Neuniverzitní vysokoškolské vzdělání zahrnuje jak vysokých škol a uměleckých akademií. Univerzitní koleje připravit studenty pro konkrétní profese. Uměleckých školách učit teorii a praxi různých umění.
Mnoho mistrů studijní obory jsou vyučovány v holandštině nebo francouzštině, a některé programy a kurzy jsou vyučovány v angličtině.

 

Proč studovat v Belgii?

Belgie se nachází v srdci Evropy, jen několik minut jízdy vlakem od hlavních kulturních měst, jako je Paříž a Berlín. Jako křižovatce Evropy, v Belgii je známý pro jeho multikulturalismu a příjemnou postoj k zahraničním studentům.

Belgické ústavy vyššího vzdělávání jsou uznávány po celém světě jak pro podnikání a vědecké obce pro jejich vysokou kvalitu. Belgie také lodě vysokou kvalitu života, včetně nízkého školného, ​​vynikající zdravotní péči a robustní veřejné dopravní sítě.

 

Univerzity

Belgie má šest univerzit, které pokrývají magisterské studium ve všech studijních oborech, jako jsou ekonomie, inženýrství, jazyky a psychologie.

Belgie je 21 vysokých škol nabízí magisterské programy v osmi oblastech: agronomie, užitého umění, ekonomie, nelékařských zdravotnických, školství, sociální vědy, technologie a překlady a tlumočení.

Belgie má také 17 umělecké akademie, které nabízejí magisterské studium v ​​jednom ze čtyř obecných oblastí: Výtvarné umění, hudba, dramatické umění a techniky vysílání.

 

Školné a doba trvání programu

Výuka v letech 2012-2013 na univerzitách pro studenty ze zemí EU je € 835. Studenti ze zemí mimo EU platit další poplatky ve výši přibližně € 2,000 k 4,000 € v závislosti na jejich studijního programu a univerzity.

Školné na vysokých školách a vysokých uměleckých školách je nižší. 2012-2013 výuka na magisterském programu je € 351 každý rok s výjimkou posledního roku, což je 455 €. Opět platí, že dodatečné poplatky se vztahují na studenty ze zemí mimo EU. Zvláštní instituci, může poskytnout informace o těchto dodatečných poplatků.

Magisterských studijních programů jsou 1 rok (60 kreditů), nebo 2 roky (120 kreditů) v závislosti na oboru. Kromě toho mohou studenti, kteří již mají magisterský titul získat doplňkovou magisterský titul s minimálně 60 kreditů v odborné profesi.

 

Akademický rok

Akademický rok obsahuje tři podmínky. První termín začíná v polovině září a potrvá až do konce prosince, následovat zkoušky v lednu. Druhý termín začíná na začátku února a běží i když v polovině května, následuje zkoušky na konci května nebo začátkem června. Třetí termín běží přes léto. Studenti, kteří nesplní zkoušky mohou dobýt je v průběhu relace, která probíhá od poloviny srpna do poloviny září.

 

Postgraduální příležitosti

Zahraniční studenti, kteří získali magisterský titul v Belgii může pracovat pro belgické společnosti po ukončení studia. Nicméně, právo na práci není automatické, takže studenti by měli zkontrolovat platné zákony, jsou-li nabídnuto místo. Minimálně studenti mohou být nutné získat pracovní povolení, a to u studentů z EU i mimo EU.

Studenti, kteří chtějí pokračovat ve studiu může být přijat do doktorského studijního programu a připojit se výzkumný tým po získání magisterské studium v ​​Belgii.

 

Vízové ​​povinnosti

Studenti z EU / EHP zemí nepotřebují vízum ke studiu v Belgii. Studenti z jiných zemí může vyžadovat vízum, ale i požadavky se liší v každé zemi by měl zájemce o studium kontaktujte belgické velvyslanectví nebo konzulát ve své domovské zemi.

 

Zdravotní pojištění

Nejsou členy EU, studenti, kteří nemají zdravotní pojištění ze své vlasti, která se vztahuje na pobyt v Belgii jsou povinni připojit se k "mutuelle" na dávky zdravotní péče. Studenti ze zemí EU musí mít Evropský průkaz zdravotního pojištění ze své domovské zemi; tato karta umožňuje jim zapojit se do mutuelle za stejných podmínek jako s belgickým státním příslušníkem.Náklady na zdravotní pojištění asi € 50 za čtvrtletí za každou osobu a musí být zaplacena v průběhu trvání studie.

 

Tipy

Vzhledem k tomu, Francouzi a Nizozemci jsou jazyky výběru pro výuku v Belgii, mohou zájemci o studium u některých magisterského programu je povinna složit holandské nebo francouzské jazykové způsobilosti zkouškou. V případě specifických požadavků, by studenti měli požádat instituci, které mají zájem o účast. Většina institucí nabízejí další výuky cizích jazyků pro studenty, kteří mají potíže s jazykem výuky.

I když náklady na studium v ​​Belgii je nízká, stále existuje mnoho stipendií a grantů pro studenty magisterských programů, kteří potřebují další pomoc.

O Belgii

Belgie se nachází v západní Evropě, s okraji na Severním moři, Francii, Německu, Lucembursku a Nizozemsku. Hlavní město Brusel, se nachází ve středu země a má sídlo mnoha významných evropských organizací včetně Evropské unie, Evropská komise, a Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO). Kromě čokolády a piva, Belgie je známá pro mít první noviny na světě, který byl vytištěn v Antverpách.

 

Podnebí

Vzhledem k malé rozloze Belgie, klima je relativně jednotná v celé zemi. Celkové klima je mírné, s mírnými zimami a chladnými léty a typický den je poněkud deštivé a zatažené. Terén patří ploché roviny, kopce a hory.

 

Kultura

Belgie je dobře známý pro legie kulturních aktivit a sportovních akcí k dispozici, zejména v Bruselu. Studenti najdou události a místa pro ukládání hudby, malování, divadlo, film a jiné umění. Mnoho událostí, jako jsou koncerty a konference byly sníženy sazby jsou k dispozici pro studenty.

 

Zivotni

Náklady na bydlení pro studenty v Belgii je relativně nízká. Kromě školného a poplatků, studenti mohou očekávat, že stráví asi € 800 za měsíc na životní náklady, přičemž asi polovina toho bude pro bydlení. Bez ohledu na státní příslušnost, jsou na plný úvazek studenti možnost pracovat na pomoci uhradit náklady. Studenti ze zemí mimo Evropský hospodářský prostor (EHP), může být nutné získat pracovní povolení.