Akademický mistr v designu inovací tkanin

Všeobecné informace

Popis programu

118039_ACM_Fabrics-Day_V-Edizione-17.jpg

Obrys

Akademický Master in Fabrics Innovation Design je určen absolventům, kteří jsou ochotni obohatit své osnovy o studijní cestu zaměřenou na kulturu, inovace výzkumu kreativity a vývoj tkanin, jedné z nejnáročnějších a rychle rostoucích oblastí celého módního průmyslu. Kreativní zkoumání textilu vyžaduje komplexní kombinaci znalostí a schopností doprovázených hlubokým kulturním zázemím, a to jak v této konkrétní oblasti, tak v módě i v umění obecně. Magisterský kurz soustředí celou studijní cestu na téma inovace se zvláštním důrazem na udržitelnost.

Struktura

Kurz je členěn do modulů, které zahrnují třídy a workshopy. Výuka je zaměřena na historii módy (zejména materiálů), nové technologie, typologie materiálů, počítačové grafiky a manažerských schopností. Workshopy místo toho zahrnují účast nejdůležitějších společností v oboru. Cílem každého workshopu je sjednotit technické kompetence, koncepční výzkum, experimentování a vývoj finálního produktu. Nezbytnou součástí kurzu jsou návštěvy muzeí módy / textilu a národních a mezinárodních veletrhů . Hostující učitelé a studium konkrétních kazuistik přispívají k lechtání kritického myšlení a debaty o současném stavu oboru a výzvách, které jej charakterizují.

Na konci této artikulární studijní cesty si student kromě svého tvůrčího růstu osvojí kulturní znalosti a praktické kompetence na vláknech (přírodních, umělých a syntetických), příze, textilu a jejich ozdobách, výšivkách, barvicích procesech, sítotisku, digitální tisk, tvarování za tepla, tepelné utěsnění, vysokofrekvenční fúze, ultrazvuk atd.

Závěrečný projekt sestává z prezentace kompletní kolekce tkanin vyrobených různými technikami charakterizovanými koncepčním a explorativním výzkumem, primárním a sekundárním vizuálním výzkumem a popisem veškerého procesu výroby.

Doba trvání

Délka kurzu je jeden akademický rok a docházka je povinná. Při přijímání při závěrečném hodnocení musí mít studenti alespoň 80% osvědčené docházky.

Vstupné

Aby byla zaručena kvalita kurzu, vstup je omezen na pevný počet studentů každý rok.

Z tohoto důvodu doporučujeme zájemcům poslat přihlášku do června. V případě zpožděných žádostí vyzýváme žadatele, aby se obrátili na Poradenskou službu Accademia Costume e Moda.

Chcete-li se přihlásit na kurz, je nutné zaslat kurikulum, motivační dopis a portfolio, které budou hodnoceny naším ředitelem školství a složit přijímací pohovor

Vstupní požadavky

Účastníci kurzu musí být držiteli příslušného titulu v oboru módního designu buď od italské instituce (minimální požadavek na 3 roky) nebo od mezinárodní univerzity nebo vysoké školy (bakalářský titul). Vítáme také aplikace od uchazečů, kteří mají příslušné pracovní zkušenosti v oddělení designu a tvůrčí činnosti v módním domě nebo podobné zázemí, a těch, kteří mají zkušenosti s návrhem kolekce. Tito kandidáti nebudou oceněni akademickým mistrem (60 ECTS), ale obdrží osvědčení o účasti na magisterském studiu.

Studenti musí mít také B1 úroveň italštiny nebo 5,0 IELTS angličtiny certifikace.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Accademia Costume & Moda offers courses legally recognised by the Italian Ministry of Education, Universities and Research under the body that rules Artistic Higher Education. Culture, Design and ... Čtěte více

Accademia Costume & Moda offers courses legally recognised by the Italian Ministry of Education, Universities and Research under the body that rules Artistic Higher Education. Culture, Design and Craftmanship linked to a laboratorial approach are the key points of the School’s educational mission. The objective is to help the students start their careers, supporting them in the process of recognising and consolidating their creative identity. Méně