Akademický mistr umění a řemesla kostýmního návrháře

Všeobecné informace

Popis programu

130196_MACOSTUME2.JPG

Obrys

Úloha kostýmního výtvarníka je v operním a kinematografickém domě zásadní: umělce, který zná historii a tradici kostýmů, kořeny, antropologické a psychologické interpretace, emocionální návrhy, které svým stvořením diktují míru času, ve kterém příběh trvá. místo, psychologie postav, věrně odrážející to, co je vyjádřeno v hudbě.

Tento magisterský kurz školí profesionály jako pomocné kostýmní návrháře, konzultanty kostýmních návrhářů, profesionální kostýmy schopné pracovat na národní i mezinárodní úrovni, protože absolventi jsou schopni analyzovat a kreativně interpretovat téma, provádět hloubkový historický výzkum; realizovat náčrtky kostýmů, vzorkových tkanin, sledovat výrobu, designové doplňky, make-up a paruky potřebné pro výrobu.

Cílem magisterského programu je zajistit kompletní kulturní a profesionální školení v oblasti kostýmů , výzkumu a designu prostřednictvím realizace finálního projektu .

Akreditace

Kurz je akreditován italským ministerstvem školství, univerzity a výzkumu.

Na konci kurzu obdrží studenti, kteří splní vstupní požadavky, magisterský diplom (60 ECTS).

Struktura

Kurz je teoreticko-praktický a nabízí důležité nástroje pro navrhování, modelování, obrábění, experimentování a aplikaci sartoriálních technik při realizaci kostýmů, paruk, makeupů a masek, klobouků a doplňků. „Vzdělávací zkušenost“ je navíc charakterizována přenosem sociologických znalostí (charakterizace charakteru), ekonomickým řízením (rozpočet), organizačním (vztahy) a provozním (vyjednávání a správa / oddělení potřeb).

Existují také semináře s terénními experty, scénografy, tanečníky, herci, režiséry, laboratorními dílnami a cvičeními, individuálními studiemi s průvodcem, návštěvami divadel, kostýmních obchodů, muzeí, uměleckých sbírek a galerií.

Doba trvání

Délka kurzu je jeden akademický rok a docházka je povinná, ale při přijetí do závěrečného hodnocení musí mít studenti alespoň 80% osvědčenou docházku.

Přijetí

Aby byla zaručena kvalita kurzu, vstup je omezen na pevný počet studentů každý rok.

Z tohoto důvodu doporučujeme zájemcům poslat přihlášku do června. V případě zpožděných žádostí vyzýváme žadatele, aby se obrátili na Poradenskou službu Accademia Costume e Moda.

Chcete-li se přihlásit na kurz, je nutné zaslat kurikulum, motivační dopis a portfolio, které budou hodnoceny naším ředitelem školství a složit přijímací pohovor.

Vstupní požadavky

Po vyplnění žádosti o informace na našich webových stránkách budou kandidáti kontaktováni Kanceláří pro informace, marketing a orientaci, která je pozve na pohovor. Pohovor může probíhat na akademické půdě nebo prostřednictvím videokonference a bude s koordinátorem mistra.

Účastníci kurzu musí být držiteli příslušného titulu v módním designu buď z italské instituce (minimálně tříletý minimální požadavek) nebo z mezinárodní univerzity nebo vysoké školy (bakalářský titul). Také vítáme přihlášky od kandidátů, kteří mají odpovídající pracovní zkušenosti v oddělení designu a kreativity v Fashion House, nebo v podobném prostředí, a těch, kteří mají zkušenosti s projektováním sbírek. Tito kandidáti nebudou uděleni Akademický mistr (60 ECTS), ale obdrží certifikát o účasti v magisterském studiu.

Studenti musí mít také B1 úroveň italštiny nebo 5,0 IELTS angličtiny certifikace.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Accademia Costume & Moda offers courses legally recognised by the Italian Ministry of Education, Universities and Research under the body that rules Artistic Higher Education. Culture, Design and ... Čtěte více

Accademia Costume & Moda offers courses legally recognised by the Italian Ministry of Education, Universities and Research under the body that rules Artistic Higher Education. Culture, Design and Craftmanship linked to a laboratorial approach are the key points of the School’s educational mission. The objective is to help the students start their careers, supporting them in the process of recognising and consolidating their creative identity. Méně