Česká republika

Studium v ​​České republice

Česká republika se může pochlubit nejstarší instituce vyššího vzdělání ve střední Evropě, UK. Nachází se v Praze, škola byla založena v roce 1348.

Moderní České vysoké školství používá třístupňová struktura bakalářských, magisterských a doktorských programů. Vysokoškolské instituce se dělí na univerzitní a neuniverzitní-univerzitách. Non-univerzity obvykle poskytují pouze bakalářské tituly, zatímco vysoké školy poskytují studijní programy napříč všech studijních úrovních a akademických oborů.

Česká republika má 26 veřejných, 2 státní a 44 soukromých vysokých škol. Obě státní instituce jsou odborné školy zřizované Ministerstvem obrany a Ministerstvem vnitra.Dohromady školy nabízejí magisterské studium v ​​celé řadě oborů, včetně architektury, historie umění, sochařství, divadlo, teologických studií, strojírenství, informační technologie, chemie, fyzika, přírodní vědy, obchod, společenské vědy, lesnictví, školství a mnoho dalších. Mnohé soukromé instituce se zaměřují na specifické oblasti studia, jako je podnikání.

 

Proč studovat v České republice?

Česká republika má dlouhou tradici vysoce kvalitní vzdělávání a výzkum, a to zejména v oblasti vědy, techniky a medicíny. Zahraniční studenti najdou příjemné prostředí, v současné době více než 37.000 zahraničních studentů studuje na českých školách.

Mnoho programů jsou nyní nabízeny v angličtině a dalších jazycích kromě češtiny. Kromě toho, Mater of Business Administration (MBA stupňů) jsou stále v oblibě, většina MBA programy používají Případová studie přístup.


Školné a doba trvání programu

Podle zákona, školné je zdarma pro všechny národnosti na všech veřejných vysokých školách v České republice. Některé poplatky se vztahují i, jako zápisech, prodloužení studia nad rámec původního data, studie provedené kromě studenta původního plánu, a poplatky za studium v ​​jiném jazyce než v Caech.

Soukromé instituce stanovit vlastní školné a poplatky, a to obvykle pohybují od $ 2000 do Spojených států amerických dolarů každý rok 15000.

Magisterský studijní program může trvat nějaký ten jeden na tři roky. Magisterské programy jsou velmi teoretické a studenti jsou povinni přijmout státní závěrečnou zkoušku a obhájit diplomovou práci na veřejném fóru.

 

Akademický rok

Přesná data zahájení jsou stanoveny jednotlivé instituce, ale většina začíná akademický rok v říjnu. Navíc, většina institucí rozdělí akademický rok do dvou 20-týdenní zimní a letní semestr, každý, včetně 15-ti týdenní vzdělávací období pěti týdnech zkoušek, a dovolenou. Dva měsíce dovolenou se obvykle užívá v červenci a srpnu.

 

Postgraduální příležitosti

Existuje mnoho příležitostí k zaměstnání v České republice po získání magisterského titulu pro všechny studenty bez ohledu na národnost. Jedna třetina ředitelů společností v České republice tvoří cizinci. I když podnikání je stále veden v angličtině, budou studenti, kteří se zavázali studium v ​​češtině, nebo jsou již zběhlý v češtině najít výhodu při získávání zaměstnání.

 

Vízové ​​povinnosti

Všichni zahraniční studenti vyžadují dlouhodobá víza pro studium v ​​České republice. Další informace jsou k dispozici na webových stránkáchcz / mvcren / článek / informace-pro-školy-a-students.aspx "> Ministerstva vnitra. Dlouhodobé studentské víza může trvat 3-4 měsíc získat, takže by studenti měli plán.
Zdravotní pojištění

Studenti z EU a členských států, může být Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko používají Evropský průkaz zdravotního pojištění poskytované jejich domovské zemi k získání lékařské služby.

Studenti z jiných zemí nemají nárok na veřejné zdravotní pojištění a je nutné zakoupit komerční zdravotní pojištění, které pokrývá alespoň € 30,000 hodnotě péči. Studenti na dlouhodobé pobyty jsou povinni předložit doklad o zaplacení pojistného.

Kromě zdravotního pojištění, všechny hlavní nemocnice přijímají hlavní kreditní karty nebo hotovosti jako platbu za ošetření.

 

 

Tipy

Existuje mnoho studentských organizací v České republice zaměřuje na pomoc zahraničním studentům.Tyto organizace zahrnují Erasmus Student Network a Mezinárodní asociace pro výměnu studentů pro technické praxe ( IAESTE ).

Studenti nejsou zdatní v českém jazyce najdete mnoho kurzů v České republice, které by jim pomohly. I když jsou tyto kurzy zpravidla vyžadují dodatečný poplatek, jsou některé pokryty stipendiem. Ústav jazykové a odborné přípravy poskytuje více kurzy pro studenty s jazykovými nedostatky, včetně intenzivní kurzy a on-line kurzů.

O České republice

Česká republika leží ve střední Evropě a má bohatou kulturní historii a životní styl. Země je uzavřený a má hranice s Rakouskem, Německem, Polskem a Slovenskem. I když je Česká republika členem Evropské unie, měnou je česká koruna (Kč). V zemi je také členem Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO). Česká republika je velmi dobře známá pro dlouhou historií vyrábí vysoce kvalitní hudební nástroje, včetně dechových nástrojů, piána, varhan a smyčcových nástrojů, slavné značky patří Amati, Petrof, Reiger-Kloss a Strunal.

Česká republika má bohatou kulturu umění, včetně opery, filmy, tanec a divadlo. Studenti budou také najít mnoho fascinujících muzeí a krásných zahrad a parků na návštěvu ve svém volném čase. Slavní speciality české kuchyně patří nudlová polévka s játrovými knedlíčky, svíčková na smetaně, guláš a smažený sýr.

 

Podnebí

Celkové klima je mírné a všechny čtyři roční období dojde v České republice. Průměrné teploty běžet od minima -4 stupňů C v lednu do výšky 24 stupňů Celsia v červenci. Místech v blízkosti hraničních hor je mnohem chladnější.

 

Zivotni

Náklady na bydlení v České republice je mnohem nižší než většina západní Evropy. Měsíční výdaje, s výjimkou jakéhokoliv školného či poplatků, bude o $ 350 US dolarů na US 750. Zahraniční studenti měli získat mezinárodní Průkaz studenta (ISIC) před odletem z jejich domovské země; tato karta může být použita pro širokou škálu slev v restauracích, divadla, muzea, koncerty a dopravní služby.

Zahraniční studenti mohou pracovat na doplnění jejich příjmu, ale musí mít pracovní povolení.Práce Povolení se nevyžaduje v případě, že student do 26 let a pracuje méně než 7 po sobě jdoucích kalendářních dnů nebo celkem 30 dnů v jednom roce.