Čína

Studie v Číně

Vysokého školství v Číně

Čína má více než 2000 univerzit a vysokých škol, které nabízejí svobodné mládence, pány a doktorské tituly. Instituty vyššího vzdělávání jsou soustředěny ve východní polovině země. Čína v současné době hostí asi 300.000 zahraničních studentů, většina zahraničních studentů jsou z asijských zemí, Rusko, Spojené státy a Francie.

Přestože kdysi velmi regulovány vládou, čínské vysoké školy mají nyní značné autonomii při volbě studijních programů a organizační strukturu, což mnoho škol více atraktivní pro zahraniční studenty.

 

Proč studovat v Číně?

Mnoho lidí získat master 's titul v Číně na kulturní a jazykové zkušenosti. Kromě toho náklady na magisterském stupni je mnohem nižší než v Evropě, ve Spojených státech, nebo dokonce většina asijských zemí.Čína má dobře-pokládaný magisterské programy v oborech, jako je strojírenství, vědy, ekonomie a obchodní administrativy, jakož i jedinečné programy v oblastech, jako je čínský jazyk a bojová umění. Ačkoli většina magisterské studijní programy vyžadují znalost čínské, mnoho programů, jsou nyní nabízeny v angličtině, a to zejména pro obory ve strojírenství a obchodu.

 

Univerzity

Nedávná vládní reformy a investice přešly tři čínské školy do top 200 as se umístila podle Akademického pozice světových univerzit (ARWU) - Peking University, Shanghai Jiao Tong University a Zhejiang University. Čína založila ARWU použít jako základ pro hodnocení kvality čínských vysokých školách.

Magisterské programy jsou k dispozici v celé řadě oborů, jako je medicína, řízení, ekonomie, strojírenství, filozofie, právo, vzdělávání, historie, přírodovědy a dokonce i vojenské vědy. Pro zájemce o studium čínštiny v první řadě a kulturních studií, některé instituce nabízejí speciální programy pro zahraniční studenty, jako je jazyk a kulturu Peking University.

 

Školné a doba trvání programu

Školné a poplatky obecně běžet zhruba 1000 dolarů - $ 2000 na semestr v amerických dolarech, v závislosti na škole a studijním programem. Magisterských studijních programů trvat 2-3 roky (4-6 semestry) dokončit. Inženýrské a technické stupně obvykle vyžadují tři roky studia.

 

Akademický rok

Akademický rok je založen na dvou semestrů, na podzim a na jaře.Podzimní semestr začíná v září a končí koncem ledna nebo začátkem února a jarní semestr probíhá od února do června.

 

Postgraduální příležitosti

Mnoho čínských univerzit se stále potýkají od účinků kulturní revoluce a jen asi 30 procent univerzitních profesorů mají vyšší tituly. Jako výsledek, tam je mnoho pracovních příležitostí pro osoby s vyšší tituly učit v Číně. Non-čínský mistr v Absolventi budou také velmi žádány společností po celém světě, které obchodují s Čínou.

 

Vízové ​​povinnosti

Všichni zahraniční studenti musí mít vízum. Existují dva typy víz pro studenty, studijní vízum (X-vízum), což je u programů trvajících déle než šest měsíců, a Business vízum (F-vízum) pro programy kratší než šest měsíců. Žádost o vízum trvá 2-4 týdny.V některých případech je studentům povoleno přijít v Číně na turistické vízum a pak převést na studijní vízum.

 

Zdravotní pojištění

Vysoké školy poskytují zdravotní pojištění pro o $ 100 (US) ročně. Studenti musí mít platné lékařské prohlídce před tím, než mohou začít studovat, které mohou získat v jejich domovské zemi, nebo po příletu do Číny. Vyšetření v Číně stojí asi 100 dolarů (US).

 

Tipy

Čínská měna se nazývá renminbi, RMB zkrátil. RMB jednotky jsou v Yuan se také někdy nazývá Jiao a Fen. Používání cizí měny v Číně je zakázán, ale banky a mnoho hotelů poskytuje směnárenské služby.

MasterCard, Visa, American Express, Diners Club, JCB a karta jsou pouze kreditní karty v současné době přijaty v Číně.

Oficiálním jazykem v Číně je Standard mandarín, která je založena na dialektu mluvený Mandarin v Pekingu.Nicméně pouze 70 procent obyvatel mluví Mandarin jako jejich první jazyk a mnoho různých regionálních dialektů existuje po celé zemi.

Potenciální zahraniční studenti musí pracovat s čínského velvyslanectví v jejich zemi, aby všechny přistěhovalecká politika a jiné vstupní požadavky jsou splněny před cestou do Číny.

O Číně

Lidová republika Číny se nachází ve východní a centrální části Asie, s hranicemi na Tichý oceán a 14 dalších zemích, včetně Indie, Vietnamu a Severní Koreje. Čína je nejlidnatější země, s více než 1,3 miliardy obyvatel. To je svět je čtvrtý největší země z hlediska pevniny a různorodá geografie zahrnuje lesy, pláže, hory, pouště a 7600 ostrovů. Moderní Čína mísí 5000 rok historie s vysokou technologií a rušných měst. Kromě hlavních průmyslových odvětvích, jako je elektronika, Čína je jedním z největších světových vývozců zemědělských.

 

Podnebí v Číně

Protože Čína je velmi velká země, klima významně liší v různých místech, od slunných pláží chladných hor. Nicméně, země obecně má mírné klima po celý rok.Zimy bývají studené a suché s teplotami na jihu mají až o 40 ° C teplejší než na severu. Summers mají tendenci být deštivé, s menšími rozdíly teplot. Jihovýchodní část země obdrží nejvíce déšť a severozápad nejmenší.

 

Kultura

Ačkoli tam jsou 56 odlišných etnických skupin v Číně, více než 90 procent populace je Han Číňan. Sociální hodnoty jsou založeny na Confucian a Tao náboženských zásad a obchodních vztahů, kulturních hodnot, nikoli pevnými provozními pravidly.

Číňané mají dlouhou a odlišné historii literatury, hudby, umění, architektura, bojových umění a módy. Hlavní kulturní destinace patří Zakázané město 798 Art District v Pekingu, Tian Tan Buddha v Hong Kongu, a 2000-rok-starý Velká čínská zeď.

Čínská kuchyně je dodáván v mnoha variantách v různých oblastech a je považován za jeden z nejlepších na světě.

 

Zivotni

Celkové náklady na bydlení je velmi nízká, z asi 200 dolarů - $ 400 (US) měsíčně v závislosti na místě, větší města jsou obecně dražší, ale stále velmi rozumné. Vzhledem k tomu několik čínští občané vlastní auta, veřejné dopravy, jako jsou autobusy a železnice jsou dobře vyvinuté a levné použití.

Školy

Školy a univerzity v Čína

Online školy a univerzity v Čína