Nalanda University

Úvod

Read the Official Description

Nalanda je slovo, známý po celém světě a po celá staletí. To je zkratka pro vysoké školy, který přilákal studenty a akademické pracovníky z celé Asie, a dokonce i dál. Byl centrem excelence nejen pro buddhistických studií a filozofie, ale i pro medicínu a matematiku stejně. Poté, co učil tisíce studentů po celá staletí, Nalanda ukončil svou existenci, stejně jako univerzity byly otevírá v Bologni, Paříži a Oxfordu na začátku druhého tisíciletí CE. Posun center znalostí z východu na západ bylo symbolické případné předání moci, které následovalo během půl tisíciletí.

campus

Tam je nyní ideální příležitost obnovit posvátné universalismus Nalanda jako centrum znalostí. Druhé tisíciletí CE skončil obrovským oživením Asie po staletí stagnace, dělení a úpadku. Asie je dnes synonymem pro dynamické podnikatelské a inovační kultury, založené na znalostech a podnikání nezapomíná na svou minulost, ale nebojí čelit budoucnosti. Asijské země se scházejí, aby mohla vzniknout kontinent založený na základech klidu a harmonie. Rozhodnutí Východoasijského summitu v roce 2007, na svém zasedání v Cebu, Filipíny, aby schválila plán znovu ustavit Nalanda univerzitě podtrhuje závazek k těmto hodnotám.

Naším úkolem je, aby odpovídal excelence Nalanda prvního tisíciletí CE pro třetí tisíciletí CE. Univerzita třetího tisíciletí musí být universalist ve svém výhledu, otevřený proudy myšlení a praxe z celého světa, a to musí reagovat na potřeby světa, který má na míle cestovat před tím, než může zajistit mír a prosperitu s kapitál a naděje pro všechny lidi na světě.

Především Nalanda musí být centrem znalostí a nejvíce vynikající člověk. Jeho primární funkcí musí být využít ty nejlepší talenty pro vytváření a šíření nových znalostí, jakož i pro obnovu a restaurování cenných starých pohledů, které utrpěly neúmyslné opomenutí. Nalanda musí být otevřený pro studenty z celého zvoleného jejich touhy po a schopnost absorbovat znalosti v různých oblastech světa. Musí mít opět, jako tomu bylo dříve, nejlepší učenci a vědci, aby znovu a znovu vytvářejí znalosti. Musí dovolit jim pulzující životní prostředí, které bude vhodné také pro výchovu nové generace - děti těch, vytvářet a obnovovat centrum excelence. Je třeba přizpůsobit rytmu přírody, kde se nachází, a obohatit životy lidí v sousedství.

Nalanda bude nový, ale bude aspirovat na tak dobré, jak své staré já, ne-li lepší. Jeho jméno se musí ozývat po celém světě jako místo, kde se lidé jít hledat, stejně jako přidat do poznání a jít pryč od něj šířit své plody všude. Je třeba čerpat z nejlepších zdrojů v Asii a vlastně i ve světě a vrátit potrubí při ražení mincí nových a cenné poznatky na to, aby svět lepší pro všechny.

VSTUPNÉ 2017-2018

Žádosti jsou zváni na dvouleté rezidenčních postgraduálního programy v těchto školách na Nalanda univerzitě:

  • Škola historických studií
  • Škola Ekologie a životní prostředí studia
  • School of buddhistických studií, filozofie a srovnávací religionistika

Nalanda univerzita je iniciativa vlády Indie podporovaných východoasijského summitu zemí; oživení univerzita, jehož předchůdcem byl nejstarší univerzita na světě. Je určen Instituce národního významu, Být součástí této jedinečné výzkumu intenzivní mezinárodní univerzity, která nabízí:

  • Prostředí, které je skutečně trans-kulturní a nadnárodní
  • Inter-disciplinární a zkušenostní učení
  • Skutečně význačný mezinárodní fakulty
  • Příležitost vyzkoušet náš historicky a ekologicky bohaté kampusu Rádžgir, Bihar, Indie. A podílet se na vývoji a konstrukci úžasné čisté nulové kampusu.

Poslední termín pro podání žádosti o první kolo přijímacího řízení je duben 1. 2017.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Vidět MA » Zobrazit magisterské programy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Mistři V Historických Studií

Campus forma Denní studium 2 semestry July 2017 Indie Dillí

Škola historických studií (SHS), je dynamická komunita členů fakulty a postgraduální studenty. SHS zapojil do programu přísného šetření základních otázek, které se zabývají historické zkušenosti v rámci i mimo Asii. The [+]

Škola historických studií The Škola historických studií je dynamická komunita členy fakulty a postgraduální studenty. Škola sleduje otevřeným koncem ještě přísné, vědecké vyšetřování zásadních otázek, které se týkají historickou fantazii. Škola se zaměřuje na jevem a přehodnocení vzájemných propojení mezi času, paměti a historii v asijských a non-asijských souvislostech. Fakulta ve škole historických studií porozumět historickým studie, které zahrnují všechny zásadní otázky týkající se lidského chápání. Tyto otázky zahrnují jak lidé dělají nebo dávala smysl minulosti, jak historické chápání minulosti může transformovat současný a různé způsoby, kterými se stávajícím složení nebo početně minulostí. Pracovníci fakulty kombinovat bohatou škálu metodik a vědních oborů aby se podílel na jejich výzkum a výuku historie včetně antropologie, sociologie, archeologie, religionistiku, filozofii, ekonomickou historii, politologii, filologii, vizuální studia a dějiny umění. Studenti ve škole rozvíjet kritické chápání světových dějin, kulturně-politických dějin, ekonomické historie, intelektuální historie, ústní a vizuální historie, umění historie, a náboženských dějin. Škola historických studií se zavazuje k provádění a podporou výzkumu, který začíná s kategoriemi a koncepty historických agentů a kriticky je v záběru s domnělými, univerzální kategorií lidské zkušenosti. Masters program Program Masters si vyžádá dva historie kurzy, jazykové kurzy a pod dohledem práce rozdělena do dvou semestrů. Program v archeologii bude zahrnovat výcvik v laboratorních prací, studii pro Epigraphy a terénního výzkumu. Program Art History bude zahrnovat studium cross-kulturních vlivů a přizpůsobení, srovnávací analýzy asijských a evropských uměleckých a architektonických tradic různých regionů a náboženství. Zaostřovacích polí ve škole historických studií jsou Asian spojení, archeologie, dějiny umění, historii a globální ekonomické historii Nalanda absolventů. Kromě výuky, výzkumu a akademické kariéry Nalanda Studenti jsou hledání zaměstnání v podnicích a vládního sektoru, médií a žurnalistiky, diplomacie, mezinárodních organizací a muzeí. spolupráce Škola zavedla připojení pro společný výzkum propojení s institucemi po celém světě. Některé z hlavní jsou: Nalanda-Sriwijaya centrum, Ústav jihovýchodních asijských studií (Singapur) Chulalongkorn University (Thajsko) Peking University (Čína) Archaeological Survey of India (ASI, Indie), Evropské konsorcium pro studium asijské Field (ECAF, Francie) Mezinárodního institutu pro asijských studií (IIAS, Nizozemsko) [-]

Mistři V Oblasti Ekologie A životního Prostředí Studií

Campus forma Denní studium 2 let July 2017 Indie Patna

Škola zahrnuje širokou škálu akademických pronásledování z přírodních vědách společenských věd, s cílem podpořit vzdělávání a výzkumu na interakci mezi přírodním prostředím a lidskou činností. Zakořeněné v tradici [+]

ŠKOLA ekologie a životního prostředí STUDIA Zakořeněné v tradici starověký Nalanda univerzita, Škola se snaží rozvíjet znalosti o otázkách životního prostředí, které překračují omezení daná hranice mezi disciplínami. Podporuje výzkum a vzdělávání na různých environmentálních problémů na místní, regionální a globální úrovni. Unikátní environmentální výzvy v Asii jsou uznávány Školy a studie týkající se této oblasti jsou zdůrazněna. Různorodé pohledy je používán pro analýzu současných problémů v oblasti životního prostředí s cílem vytvořit smysluplné řešení. K přítlačné plochy školy jsou: Human Ecology, voda, potraviny a zemědělství, biodiverzita, katastrofy, změna klimatu a energetika Studies. Škola v současné době nabízí dvouletého programu Masters 'a plánuje zahájit doktorský program v roce 2017. Život na akademické půdě podporuje paradigma žil filozofie splynutí s učil filozofii. Masters program Kurz je určen pro zahraniční studenty z různých prostředí, včetně společenských věd, přírodních věd, humanitních a strojírenství. Všichni studenti magisterských jsou během prázdnin mezi první a druhou let musí získat minimálně 48 kreditů rozloženy na více než 4 semestry, s letní stáž. Osnovy obsahuje mix základních a volitelných předmětů. První dva semestry poskytovat šíři znalostí, a to prostřednictvím multi-disciplinární kurzy, k pokrytí základních pojmů kolem klíčových dimenzí životního prostředí. Patří mezi ně vědy o zemi, ekologie, ekonomie a sociálním rozměrem životního prostředí, spolu s úvodními výzkumných metod v průběhu prvního pololetí. Udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí Zákony a pravidla jsou dvě interdisciplinární předměty ve druhém pololetí, spolu s úvodní volitelných předmětů v axiálních oblastech školy. Poslední dva semestry poskytovat hluboké znalosti a budovat kapacity pro nezávislý výzkum. Řada velkých i menších volitelných předmětů, které odrážejí odborných znalostí a odborných zájmů fakulty, je v nabídce v průběhu třetího semestru, zatímco čtvrtý semestr je zcela věnován individuální disertační práce. Existuje více možností pro metodické kurzy a příležitosti pro provádění nezávislých studií. Škola podporuje nuanced chápání reálných problémů. Terénní práce je zdůrazněn návštěvami, úkolů a projektů a kolem areálu. Studenti stráví 8-10 týdnů na konci prvního roku (během letní přestávky) na stáž v institucích dle vlastního výběru. Disertační práce je příležitostí k conceptualize, plánovat a realizovat malé výzkumné téma. Kurz je proto unikátně navržen s orientací na výzkum. Nalanda Absolventi Absolventi univerzity Nalanda jsou nejen obeznámeni se současnými otázkami životního prostředí, ale jsou také schopny řešit tyto prostřednictvím jedinečného interdisciplinárního přístupu, řešení problémů postoj a laterálního myšlení. Jsou obecně vhodné pro výzkum (směrem k vyšším vysokoškolským vzděláním, konzultačních projektů, politika advokacie), aktivní zapojení do komunity (grassroots programů vlády, neziskové nebo neziskových subjektů), podniků (firemní expanze, start-ups), administrace ( vládní politiky a programu), akce (žurnalistika, komunikace, obec mobilizace) atd. spolupráce Škola zavedla připojení pro společný výzkum propojení s institucemi po celém světě. Některé z hlavní jsou: Škola lesnická a environmentální studia, Yale University (USA) Ústav zemědělské a biologické inženýrství (ABE), University of Illinois at Urbana-Champaign (USA) Borlaug ústav jižní Asii, Bisa (Indie) Eckerd College (USA) Globální aliance po havárii výzkumných ústavů (GADRI), Kyoto (Japonsko) University of Missouri (USA) [-]

MA

Mistři V Buddhologie, Filozofii A Srovnávací Náboženství

Campus forma Denní studium July 2017 Indie Dillí

Škola podporuje kritické myšlení a prozkoumat širší kulturní a historický kontext buddhismu v jednotlivých oblastech Asie. [+]

Škola buddhistických studií, filozofie a srovnávací religionistika Tato škola klade zvláštní důraz na studium Buddhistické myšlenky a hodnoty ve vztahu k ostatním filozofických a náboženských tradic. Širší společensko-historicko-kulturní kontexty vývoje buddhistické tradice je sledováno prostřednictvím inovativní a interdisciplinární osnov. Škola podporuje kritické myšlení a prozkoumat širší kulturní a historický kontext buddhismu v jednotlivých oblastech Asie. Dynamika šíření buddhistického myšlenek, umění, literatura; archeologie hlavních buddhistických míst v Asii; studium primárních textů, nápisů a uměleckých forem; srovnání a interakcí mezi různými náboženské a filozofické tradice Asie; a teorie a metody studia náboženských a filozofických tradic jsou některé z zaostřovacích polí školy. Moderní projevy buddhismu a jeho současnou závažností jsou také klíčové oblasti, které jsou posuzovány ve škole. Dovednosti přenášeného na studenty sahat od pečlivého čtení literárních a filozofických textů archeologických tréninku. Masters Program: Studenti jsou povinni absolvovat kurz práce 48 kreditů (12 kreditů za semestr) a předložit práci k naplnění magisterského titulu. Šest z těchto kurzů úvěry jsou určeny pro práce specifické kurzy přijatých s primárním poradce studenta. Všichni studenti jsou povinni přijmout průzkumu kurz v průběhu prvního pololetí roku ročníkové práce; a metodika kurzu během svého třetího semestru. MA práce musí být schváleny příslušným výborem fakulty. Škola má silnou jazykovou komponentu pro fakulty a studenty, alespoň jeden z klasických buddhistických jazyků (sanskrt, Pali, čínských, tibetských) nebo jiného zdrojovém jazyce (např Prakrit pro džinismu, japonské nebo korejské pro japonského nebo korejského buddhismu) , To umožňuje studentům číst originální buddhistické a další náboženské texty a rozvíjet dovednosti potřebné k tomu kvalifikované Post Graduate výzkumné práce. MA studenti jsou proto povinny mít pasivní znalost alespoň jednoho klasického jazyka, jako je sanskrt, Pali, klasické čínštiny nebo tibetštiny. Ph.D. Studenti musí mít pokročilé znalosti příslušného klasického jazyka a mělo by zaměstnávat psaní disertační práce. absolventi Nalanda Kromě výuky, výzkumu a akademické kariéry Nalanda Studenti jsou hledání zaměstnání v podnikových a vládního sektoru, médií a žurnalistiky, diplomacie, mezinárodních organizací, práva, sociální práce, ministerstva ochrany životního prostředí, lidská práva, komunikace, podnikání, vztahy mezi rasami, a aplikovaná etika. [-]

Contact

Nalanda University

Adresa, 1. řádek 803116 Nekpur, India
Website http://www.nalandauniv.edu.in/index.html
Telefonní číslo + 91- 611- 2255330