Palacky University

Úvod

Read the Official Description

Katedra rozvojových studií

Naše poslání

Jsme otevření a dynamicky se rozvíjející akademické oddělení. Zajišťujeme vzdělávání a provádět výzkum v oblastech rozvoje a ekologické studie.

Chceme inspirovat studenty, jakož i odbornou a širokou veřejnost, a tím přispět k trvale udržitelnému rozvoji lidské společnosti. Podporujeme osobní růst a budoucí zaměstnatelnost našich studentů o individuálním přístupu k nim a že se zaměří na mezinárodní spolupráci.

Mezinárodní rozvojová studia programu je jedním z prvních svého druhu v České republice a v regionu střední a východní Evropy. S více než deset let zkušeností v oblasti rozvojových studií, katedra nabízí bakalářské, magisterské a doktorské tituly v mezinárodních rozvojových studií vyučovaných v češtině. Oddělení mezinárodní rozvoj studií nabízí také hlavní program v mezinárodních rozvojových studií vyučovaných v angličtině a bakalářského studia v environmentálních studií a udržitelný rozvoj vyučovaných v češtině.

historie

Olomouc je významným centrem vzdělanosti a kultury. Historie vysokého školství v Olomouci začala v roce 1566, kdy zde byla zřízena jezuitská kolej. V roce 1573 byla tato vysoká škola udělena University práva, identické s těmi jiných evropských vysokých škol.

University of Olomouc, Druhá nejstarší univerzita v českých zemích (po Univerzitě Karlově v Praze), rozšířila svůj vliv nejen na Moravě a ve Slezsku, ale také v Rakousku, Německu, Polsku, východní Evropě a Skandinávii.

Jezuité řídí univerzitu na dvě stě let a teologická fakulta hrála ústřední roli v jeho životě. Později Filozofická fakulta byla založena, kde byly také studoval přírodní vědy.

Éra Starého univerzity je spojena se jmény mnoha vynikajících vědců - například Jakub Kresa (dále jen "Euclid Západu"), Gregor Mendel, zakladatel genetiky a astronom Karel Slavíček (který také pracoval pro Číňany Císař). Slavný generál, vévoda Albrecht z Valdštejna, byl také student univerzity.

Po jezuitský řád byl zrušen v roce 1773, univerzita byla zesvětštil. To bylo přesunuto do Brna v roce 1778 a v roce 1782 se vrátila do Olomouce jako pouhý lyceum. V roce 1872 císař František se rozhodl obnovit univerzitu a byl jmenován v jeho cti - Franzens University.

V roce 1848 se učitelé a studenti univerzity se aktivně podílel na revoluci a jejich legie podporoval povstání ve Vídni. Výsledkem bylo, že univerzita upadl do nemilosti s monarchií a od roku 1851 na to se postupně snižovala a nakonec zrušila úplně vyhláška 1860.

Teologické fakulty pokračovala ve své práci samostatně a společně s Univerzitní knihovny, udržoval tradici vysokoškolského vzdělávání v Olomouci. Na 21. února 1946, univerzita byla obnovena a byl jmenován Univerzity Palackého v Olomouci.

František Palacký - Známý jako "otec národa" (narozen 1798 v Hodslavicích na Moravě, zemřel 1876 v Praze) - byl národní buditel, osvícený vědec, kritik a estetik, politik a vynikající historik. Ačkoli tam byl žádná přímá souvislost mezi Palackého a Olomouci, jeho práce byla tak vlivný, že je to velká čest pro Olomouc univerzita nést jeho jméno.

Postupně fakultách Teologie, medicína, filozofie a vzdělávání byla založena v roce 1947 a univerzita byla slavnostně otevřen. Dr. Josef Ludvík Fischer (1894 - 1973), proslulý filozof a sociolog, byl jmenován jejím prvním rektorem. Pojal myšlenku špičkového univerzitu založenou na západoevropském modelu.

Listopadové revoluci v roce 1989 přinesla na začátku třetí a nejdůležitější období v dějinách vysokého školství v Olomouci. Univerzita je znovu do Evropy a celý svět a vytváří řadu mezinárodních vazeb a podporovat výměnu názorů.

This school offers programs in:
  • Angličtina
  • čeština

Zobrazit magisterské programy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Magistr

Magistr Do Mezinárodních Rozvojových

Campus forma Denní studium 2 let September 2016 Česká republika Olomouc

Cílem nového programu Mezinárodní rozvojová studia v angličtině je připravit odborníky pro kariéru v oblasti rozvojové politiky a praxe. Doba trvání programu je 2 roky. Studenti budou udělen titul "Magister", zkráceně "Mgr.", Který je ekvivalentní k Master of Science (M.Sc.). [+]

Univerzita Palackého v Olomouci Univerzita Palackého, založená v roce 1573, je jedním z předních center výuky a výzkumu v České republice. To se skládá z osmi fakult v současné době nabízí tituly v celé řadě oborů, včetně medicíny a dalších přírodních věd, humanitních, společenských věd, stejně jako právní vzdělání. V posledních letech, jednou z nejvyšších priorit univerzity je posílit mezinárodní spolupráci s ostatními institucemi vyššího vzdělávání. Až do dnešního dne více než 1 700 zahraničních studentů studovat na Univerzitě Palackého. Univerzita Palackého se nachází v historickém, ale dynamické město Olomouc. Město samo o sobě je velmi starý a malebné a je obklopen sportovních zařízení a přírodou. Město Olomouc je dobře známý pro svou vysokou hustotou studentů vysokých škol: více než 24 000 studentů ve městě 100 000 obyvatel, aby Olomouc město s nejvyšší hustotou studentů vysokých škol ve střední Evropě. Mezinárodní rozvojová studia (IDS) je absolventem dvou-rok plný-time program určený nejen pro studenty se rozvojových studií pozadí, ale i pro studenty a odborníky z příbuzných oborů, kteří mají zájem o mezinárodní rozvoj. Tento program poskytuje studentům s klíčovými znalostmi a dovednostmi pro hlubší pochopení problémů ovlivňujících rozvojové země, včetně dovedností pro kvalitativní a kvantitativní výzkum. Cílem IDS je připravit odborníky pro kariéru v oblasti rozvojové politiky a praxe. Po úspěšném absolvování programu budou studenti budou vybaveny tak, aby práce v oblasti mezinárodního rozvoje ve veřejném sektoru, soukromého sektoru, stejně jako ve vládních a nevládních organizací na národní i mezinárodní úrovni. Studenti mohou také najít možnost pracovat jako odborníci v projektech řízených v zemích s nízkými příjmy, zejména organizování a správu projektů a to jak u dárce, a v cílové zemi, v diplomatických službách, nebo v akademickém sektoru. Spousta stipendií a mezinárodních příležitostí, jsou k dispozici studentům IDS. Stipendium Merit a stipendium Mistr kurz pro cizince se poskytují studentům s velmi dobrými studijními výsledky, zatímco Vavroušek a Stipendia pro mobilitu, jsou navrženy tak, aby podporovaly stáže a studentské výzkumné projekty v oblasti rozvojové spolupráce. Katedra rozvojových studií je v současné době spolupracuje s více než dvaceti univerzitách v rámci programů ERASMUS + a Erasmus Mundus. Program ERASMUS finančně podporuje a umožňuje provádět část studijního programu studentů na univerzitě v jiné evropské zemi. Oddělení rovněž nabízí exkurze do rozvojových regionů nebo mezinárodních institucí a mezinárodních rozvojových organizací. [-]

Contact

Palacký University Olomouc

Adresa, 1. řádek Křížkovského 8
Olomouc 771 47, Czech Republic
Website http://www.upol.cz/
Telefonní číslo +420 585 631 111