China Three Gorges University

Úvod

Read the Official Description

Stručný úvod do CTGU

Poté, co byla schválena Ministerstvem školství, CTGU byla založena ve dnech 29., 2000, zahrnující bývalý Wuhan University of hydraulické a elektrické inženýrství / Yichang a bývalý Hubei Sanxia College. Historie CTGU lze datovat do roku 1946, zatímco bakalářské vzdělání začal od roku 1978, a postgraduální a mezinárodní studentská vzdělání začal od roku 1996. CTGU má kvalifikaci udělovat tituly bakalářské, magisterské a doktorské, a na nábor zahraničních studentů na CSC stipendia. Kromě toho ministerstvo vodních zdrojů a lidová vláda provincie Hubei podepsaly dohody v roce 2009 postavit CTGU ve společném úsilí. Vedle, CTGU byl oceněn "Advanced jednotka otevírá" tím, Hubei zemské vlády v roce 2010; a byl oceněn "Demonstrace bázi mezinárodního studentského vzdělávání" v roce 2014. Do teď, Čína Tři soutěsky univerzita se stala úplná univerzita s charakteristickými rysy přední disciplíny výhodu, vodních zdrojů a velkého společenského pověsti.

CTGU se skládá z 29 vysokých škol, 68 vysokoškolských programů zahrnujících devět oblastí, včetně vědy, inženýrství, lékařství, umění, ekonomie, managementu, práva, vzdělávání a výtvarného umění. K dispozici je 5 na národní úrovni charakteristika disciplíny pro vysokoškoláky; 10 provinční úrovni značkové disciplíny pro vysokoškoláky; 7 disciplíny vybrané jako splátku "Plánu vzdělávání a školení Vynikající inženýrů" od Ministerstva školství, 8 disciplín vyučovaných v angličtině; a 6 čínský-zahraniční spolupráce vzdělávacích programů; 2 první kategorie disciplíny pro udělení titulu doktora, 20 první kategorie disciplíny pro udělení magisterský titul, 130 Druhá kategorie disciplíny pro udělení magisterský titul, 12 aplikace orientované disciplíny (Engineering, MBA, MTI atd.) o udělení magisterský titul a 11 provinčních hlavních disciplín. CTGU má velký počet zapsaných studentů, zahrnující více než 24.285 na plný úvazek vysokoškolské studenty, 3010 doktorandi a 926 zahraničních studentů.

CTGU má jeden národní úrovni experimentální výuka demonstrační centrum; 2 na národní úrovni inženýrství praxe vzdělávacích center; 1. národní divoký vědeckého pozorování výzkumné stanice sesuvu půdy v oblasti Tři soutěsky, provincie Hubei, 1 klíčový laboratoři Ministerstva školství v přehradě Tři soutěsky koutem, 1 Strojírenská technologie výzkumné středisko Ministerstva školství v geologické katastrofy Tři soutěsky nádrž plocha, 1 ekologie a životní prostředí strojírenské technologie středisko Ministerstva školství v přehradě Tři soutěsky koutem, 1 kolaborativní inovační centrum se společným úsilím z Hubei provincie vlády v geologické katastrofy a ekologické prostředí přehrada Tři soutěsky oblasti, 5 provinční a ministerské úrovni klíčových laboratoře na předcházení katastrofám a snižování, výstavbu a řízení hydraulického projektu, konstrukce a údržba strojních zařízení, výzkum a využití přírodní produkt, atd., 2 bývalých klíčových laboratoří státní Power Corporation na vodní simulace stanice a geotechnické Studie, 18. výuky experiment (školení) střediska, včetně 128 funkčních laboratořích, 7 provinční úrovni výuky experiment předváděcích centrech, a více než 160 praktických školicích středisek a spolupráce základů mezi vzděláváním a výroby.

CTGU dodržuje zásady podpora rozvoje prostřednictvím otevírání, organizuje multi-level, široký rozsah mezinárodní spolupráce a komunikace, trvá na tom, na cestu rozvoje internacionalizace, učí moderní vzdělávací koncepce a zkušenosti z jiných zemí. Je také zřízenci ve vysoké kvalitě vzdělávacích zdrojů, podporuje rozvoj reformy vzdělávání, klade důraz na vzdělávání talentů s mezinárodní vzdělávací zázemí, podporuje mezinárodní postavení, vliv a konkurenceschopnost univerzity. V roce 2011, CTGU se stal jedním z 52 oprávněných škol na nábor MBBS (anglicky) výuky studenty, a byl schválen Ministerstvem školství organizovat čínsko-zahraniční spolupráce vzdělávací program pro vysokoškoláky z elektroniky a automatizace; CTGU získal osvobození kvalifikaci na nábor studentů z Hong Kongu v roce 2013; a byl schválen Ministerstvem školství organizovat čínsko-zahraniční spolupráce vzdělávací program pro vysokoškoláky v řízení cestovního ruchu. V uplynulých letech, univerzita pozvala 3 Nobelových cen přednášet v CTGU, a přivítal 70 mezinárodních delegací téměř 1000 osobo-krát za rok. Kromě toho, CTGU platí rozsáhlé výměny informací a komunikace s ostatními zeměmi a regiony, a udržuje úzké vztahy s diplomatickými vyslanci USA, Francie, Nepál, Maledivy, Korejské republiky, Indie a Pákistánu, atd. V uplynulých letech, univerzita úspěšně proběhla "World Famous Vědci přednášet v provincii Chu-pej - Wuhan Forum" v květnu 2013. Návštěvy světově proslulých vědců a vládních úředníků výrazně podporovat mezinárodní spolupráci a komunikaci a rozšířila pověst CTGU. Navíc, velké akce se konají v CTGU pravidelně, stejně jako "Čína Prozkoumat" soutěže - slunný sportovní výlet pro zahraniční studenty v Číně, No.5 soutěže v roce 2013; a broskvové květy festival, Šťastný pátek (TGIF) anglický salon, atd. Všechny akce uvedené jsou velmi podporoval a rozšířil internacionalizace atmosféru v areálu.

V současné době, CTGU provádí národní vzdělávací plán, hnacího výstavbu a rozvoj konotací a energicky provádí čtyři principy "charakteristického vývoje, inovační reformy, otevírání vzdělávání a vedoucí značku", šetřící žádné úsilí realizovat vzdělávací cíl jako " Budování na vysoké úrovni a komplexní univerzitu s charakteristickými vlastnostmi, vodní ".