Keystone logo
Spojené státy americké

Studie Mistr v Spojené státy americké 2024

Studovat v Spojené státy americké

Spojené státy americké se nachází na severní polokouli v Severní Americe, jižně od Kanady a severně od mexické hranice. Skládá se z 50 států: 48 sousedících států a rovněž Aljaška a Havajské ostrovy.

USA jsou známé pro mnoho práv a svobod, včetně svobody projevu a náboženského vyznání, právo na životní styl, který je nezávislý na vládě nebo omezení zákona, pokud svým jednáním neomezujete práva druhých. Práva a svobody jsou zaručena americkou ústavou a Deklarací nezávislosti podepsanou v roce 1776, prohlašující USA nezávislé na Velké Británii. USA jsou známé pro různorodost vysokoškolského vzdělávání, bohatou kulturu a umění, a zákony, které respektují běžného člověka. Od lidí, kteří přicházejí do USA, se očekává, že budou dodržovat zákony země, díky čemuž jim bude otevřená společnost všech národností.

Podnebí

Klima je v USA velmi různorodé. Na jihozápadě panuje horké pouštní klima, velké teplo během léta a ne méně než 60°F (16 °C) v zimě. Pacifický severozápad má mírné oceánské klima s deštivými podzimy a zimami ale suchými a chladnými léty a jary. Klima centrálního severu, středozápadu a Nové Anglie je vlhké kontinentální, střídají se 4 roční období, léta jsou teplá a zimy zasněžené a teploty se liší od -20°F( -29°C) v zimě do 90°F (32°C) v létě. Jižní rovina a Atlantické pobřeží má mírné klima s dlouhými horkými léty a chladnými zimami. Konečně Jihovýchod má teplé subtropické klima s teplotami od 30 do 50°F (-1 až 10°C) v zimě a od 70 do 90°F (21 do 32°C) v létě.

Společnost a životní náklady

Společnost z USA je stejně rozmanitá jako země sama. Neexistuje žádný kastovní systém, ačkoli někteří by mohli argumentovat současnou ekonomikou. Existuje mnoho podnikatelů a bohatých jednotlivců, současně i továrních dělníků pracujících za minimální mzdu.

Náklady na bydlení se v posledních letech zvýšily, přičemž jsou samozřejmě závislé na místě bydliště. Náklady na bydlení v Kalifornii jsou mnohem vyšší než např. v Arkansasu. Hodně to také závisí na konkrétní oblasti státu, v níž žijete. Každý stát má svoje výhody i nevýhody.

USA je velká země s mnoha svobodami pro ty, kteří se zde rozhodnou ke studiu nebo k životu. Studium v ​​USA nabízí mnoho vzrušujících příležitostí.


Zdravotní pojištění

Studenti se mohou účastnit studentského zdravotní pojištění, nebo si najít vlastní soukromé pojištění. Náklady na zdravotní pojištění jsou v současné době vysoké, ale na trhu se vyskytuje široká škála pojistných produktů. Je důležité si zřídit pojištění před odjezdem, protože náklady na léčbu mohou být jinak velmi vysoké. Mnohé z těchto informací lze snadno nalézt on-line a odhady ceny pojištění jsou vždy k dispozici zdarma. Někdy samotné školy nabízejí pojistné plány pro své studenty. Informujte se dopředu ve vaší škole a zjistěte, zda je takové pojištění k dispozici. To již může být zahrnuto ve školném anebo se musí uhradit nad jeho rámec.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

  • Pronájem ve společném bytě

    944
  • Podíl na inženýrských sítích

    65
  • Internetové předplatné

    65
  • Místní doprava

    64

Ukázková cena životního stylu

  • Kombinace rychlého občerstvení

    9
  • Lístek do kina

    12
  • Pinta místního piva

    5

O Spojené státy americké

Vysokoškolské vzdělání v USA

Vysokoškolské vzdělání je v USA světově proslulé. Přestože školné může být nákladné, lze využít nejrůznější finanční pomoci jako půjčky, granty, stipendia. Lidé často cestují do USA při hledání různých vysokoškolských možností.

Studium v ​​USA nabízí bohatý kulturní a společenský zážitek, stejně jako odpovědný přístup ke vzdělávání, který nelze tak snadno najít jinde. USA nabízí kompletní vysokoškolské vzdělání, které připravuje studenty pro život po škole, tito si tak mohou vybrat buď zůstat v USA nebo se vrátit do své rodné země.

Některé z nejprestižnějších univerzit v USA jako je Harvard, Yale a Stanford, ale i mnoho jiných, nabízejí široké vzdělávací programy a kurzy ve zvoleném oboru. Například UCLA v Los Angeles je známý pro své vynikající filmové programy, ale Stephen Spielberg a George Lucas navštěvovali Kalifornskou státní univerzitu. To je dobrý příklad toho, že nemusíte navštěvovat prestižní školu, abyste získali dobré vzdělání.

Akademický rok

Školní rok v USA začíná obvykle na podzim, obvykle na konci srpna, ale některá výuka může začít dříve. Některé akademické roky jsou rozděleny do dvou semestrů, některé do čtyř čtvrtletí a některé do tří čtvrtin. To je důležité pro studenty přijíždějící do USA, takže se poraďte s univerzitou ohledně všech důležitých termínů.

Školné a délka studia

Školné je odlišné na různých univerzitách, tak si ověřte jaké jsou poplatky na zvolené uniiverzitě. Doba trvání studia se také liší, zejména podle toho, jaký studijní program plánujete sledovat. Například CNA licence trvá zhruba rok a půl, zatímco Pre-Law trvá většinou asi tři až čtyři roky.

Studijní možnosti pro zahraniční studenty

Zahraniční studenti si mohou vybrat ze široké škály kurzů a studijních programů, které podpoří jejich vzdělávání a poskytnou příležitost k rozvíjení kariéry po návratu do své rodné země. Na půdě univerzit se nachází také mnoho mezinárodních studentských spolků.

Vysokoškolské vzdělání z USA umožňuje studentům pokračovat v jejich studijní činnosti v oblasti vědy a výzkumu.

Studentská víza

Studentské víza jsou povinná a musí být platná v době příjezdu. Zjistěte, zda jste povinni mít F-1 nebo M-1 vízum, to záleží na konkrétním průběhu studia. Velvyslanectví USA je nejlepším kontaktním místem, kde zjistit tuto informaci. Tam je obvykle k dispozici také informace o webových stránkách školy vysvětlující údaje o vízech pro danou školu. Pro získání bližších informací můžete také kontaktovat studijní oddělení nebo mezinárodní studentskou kancelář.

Vízové požadavky

1) F vízum - Tento typ víza je určen pro zahraniční studenty, kteří mají v úmyslu absolvovat akademický titul na akreditované americké vysoké škole nebo univerzitě nebo studovat angličtinu na univerzitě nebo intenzivním institutu anglického jazyka. Existují tři typy víz F:

  • F-1 víza pro studenty prezenčního studia;
  • víza F-2 pro vyživované osoby držitelů víz F-1 (manžel/manželka a nesezdané děti mladší 21 let, včetně manželských párů stejného pohlaví);
  • Víza F-3 pro „pohraniční dojíždějící“ - mexické a kanadské studenty, kteří pobývají ve své zemi původu, zatímco navštěvují část- nebo prezenční škola v USA.

2) M vízum - Tento typ víza je určen pro zahraniční studenty, kteří se chtějí zapojit do neakademického nebo odborného studia nebo školení v instituci v USA. Existují tři typy víz M:

  • víza M-1 pro studenty zapojené do odborného nebo neakademického studia;
  • víza M-2 pro závislé osoby držitelů víz M-1;
  • Víza M-3 pro „pohraniční dojíždějící“ jako u víz F-3, ale pro odborné nebo neakademické studium.

3) J vízum - Tento typ víza je určen pro mezinárodní výměnné návštěvníky účastnící se programů v USA, které podporují kulturní výměnu. Všichni žadatelé musí splňovat kritéria způsobilosti daného programu a musí být sponzorováni soukromým sektorem nebo vládním programem. Držitelé víz J obvykle zůstávají v USA na krátkou dobu, možná jeden nebo dva semestry. Držitelé víz J-1 se budou muset vrátit do své domovské země po dobu nejméně dvou let na konci svého programu výměnných návštěvníků. Existují dva typy víz J:

  • Víza J-1 pro výměnné studenty na příslušném výměnném programu;
  • Víza J-2 pro závislé osoby držitelů víz J-1.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

F vízum; M vízum; J vízum

Cena a měna

USD 200

Musíte zaplatit poplatek SEVIS (US $200), který podporuje náklady na počítačový systém používaný k zaznamenání vašeho pobytu v USA. Přejděte na stránku https://fmjfee.com/index.html , abyste zaplatili poplatek a ujistěte se, že jste vytiskli kopii dokladu a přenesli ji na vízový pohovor. Poplatek za SEVIS musíte zaplatit nejméně tři dny před datem pohovoru o vízech.

Budete také muset zaplatit dalších 160 USD za poplatek za žádost o vízum ve vaší zemi na americkém velvyslanectví nebo konzulátu nebo v bance, kterou velvyslanectví určí.

Kdo může žádat o vízum?

Všichni zahraniční studenti přicházející studovat do USA musí požádat o vízum F, J Visa nebo M Visa.

Kde můžete žádost podat?

Online

Každé americké velvyslanectví má webovou stránku s pokyny, jak si domluvit schůzku na vízový pohovor, a další informace o procesu podávání žádostí o vízum.

webová stránka:http://www.usembassy.gov/

Jak provést aplikaci?

  1. Za prvé, vaše škola nebo univerzita vám zašle formulář potvrzující, že jste byli přijati v instituci autorizované americkou občanskou a naturalizační službou (USCIS) k zapsání studentů nepřistěhovalců
  2. Druhý, budete si muset domluvit schůzku na vízový pohovor a zaplatit některé požadované poplatky.
  3. Za třetí, Spojené státy používají nový formulář žádosti o nepřistěhovalecké vízum DS-160, který by měl být vyplněn online. Tento formulář nahrazuje všechny ostatní formy.
  4. Za čtvrté, připravte se na vízový pohovor. Je zásadní, abyste o vízum požádali s dostatečným předstihem, protože to vám poskytne čas navíc, pokud dojde ke zpoždění na velvyslanectví, nebo pokud se chcete odvolat proti rozhodnutí v případě zamítnutí. To, co nosíte, je důležité a obchodní oblečení je vhodné.

Dokumenty potřebné pro váš vízový pohovor mohou zahrnovat:

  • Cestovní pas platný po dobu nejméně šesti měsíců po době pobytu v USA. Možná budete muset přinést všechny své současné i staré pasy.
  • Podepsaný formulář SEVIS I-20 nebo DS-2019 (včetně jednotlivých formulářů pro manžela/děti)
  • Formulář DS-7002 (pouze pro žadatele o vízum J-1 Trainee a Intern)
  • Příjem poplatku SEVIS
  • Stránka s potvrzením aplikace DS-160 s čárovým kódem a identifikačním číslem aplikace
  • Potvrzení o zaplacení poplatku MRV
  • Tištěná kopie dopisu o jmenování vízového pohovoru
  • 1-2 fotografie ve formátu vysvětleném v požadavcích na fotografii.

Měli byste být také připraveni poskytnout následující dokumenty:

  • Přepisy a diplomy z předchozích institucí
  • Skóre ze standardizovaných testů požadovaných vzdělávací institucí, jako je TOEFL, LSAT, GRE, GMAT atd.
  • Finanční důkazy o tom, že vy nebo váš sponzor (tj. rodiče nebo vládní sponzor) máte dostatek finančních prostředků na pokrytí školného, cestovních a životních výdajů během vašeho pobytu v USA.

Můžete si také přinést samostatný písemný seznam všech vašich předchozích zaměstnavatelů a škol, které jste navštěvovali pro referenci.

Kdy byste měli podat žádost?

Žádost o americké studentské vízum může být dlouhý proces, nezapomeňte se tedy začít připravovat s dostatečným předstihem - nejméně tři až pět měsíců před zahájením kurzu. Studentská víza mohou být vydána až 120 dní před datem uvedením na formuláři I-20. Exchange Návštěvnická víza mohou být vydána kdykoliv před datem na DS-2019.

Doba zpracování

3 Months

Pracovní příležitosti

Víza F1 a J1 umožňují možnost zaměstnání v USA během vašeho pobytu, zatímco vízum M1 ne. Studenti s vízy F-1 mohou pracovat na akademické půdě 20 hodin týdně nebo méně. Studenti, kteří chtějí pracovat déle a mimo areál, musí získat předchozí souhlas od amerických občanských a imigračních služeb (USCIS). Držitelé víz J-2 mohou od USCIS požádat o pracovní povolení. Držitelé F-2 a M-víza nesmí pracovat a při hledání zaměstnání si musí zajistit odpovídající pracovní vízum.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Nejčastějším důvodem zamítnutí žádosti studenta nebo výměnného návštěvníka je to, že osoba, která žádá o vízum, neprokázala vízovi úředníkovi, že se vrátí do své země, jakmile dokončí studium v USA. Pokud vám bude odepřeno vízum, může existovat něco, co můžete udělat pro zamítnutí odmítnutí, a můžete se proti rozhodnutí odvolat. Ve většině případů budete muset poskytnout další dokumentaci, která nebyla předložena s počáteční aplikací.